Барселона и Реал Сосиедад завършиха наравно 2:2 в двубой от 17-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Аноета".

В иначе спокойния град Сан Себастиян се разигра истински голов трилър, в който първоначално футболистите на треньора Ернесто Валверде успяха да стигнат до обрат, след като Микел Оярсабал (12') даде аванс за домакините. В края на първото полувреме Антоан Гризман (38') изравни, а в началото на втората част Луис Суарес (49') бе точен. Малко след това обаче Александър Исак (63') изравни и оформи крайния резултат.

Така Барса остава лидер в класирането на първенството с актив от 35 точки, с 1 повече от кръвния враг Реал Мадрид, който обаче има възможност да изпревари каталунците, ако утре победи Валенсия. Реал Сосиедад пък е четвърти с 28 пункта.

Двубоят започна добре за домакините и те стигнаха до опасна ситуация пред вратата на гостите още в третата минута. Мартин Йодегард центрира остро дълбоко в наказателно поле. Жерард Пике обаче беше избрал добра позиция и изчисти в корнер.

В 10-ата минута играчите на Реал Сосиедад получиха правото да изпълнят дузпа, след като Серхио Бускетс задържа с ръце Диего Йоренте при корнер. Съдията Хавиер Алберола Рохас не се поколеба и посочи бялата точка. Микел Оярсабал се нагърби с отговорността и не сгреши.

В 15-ата минута Луис Суарес хитро си изработи ситуация за фронтален изстрел. Нападателят изпълни пряк свободен удар от около 19 метра и накара вратаря Алекс Ремиро да блоксира.

В следващите минути двата отбора се надлъгваха в средата на терена, опитвайки се да се възползват от грешка на противниковата защита, но до интересни положения така и не се стигаше. Каталунците владееха повече топката (66:34), но това по никакъв начин не им помагаше да стигнат до голова ситуация.

В 33-ата минута Александър Исак получи прекрасно извеждащо подаване дълбоко в наказателното поле. В последния момент обаче вездесъщият в този мач Пике се намеси решително в последния момент.

В 38-ата минута Барса успя да изравни. Луис Суарес подаде към Антоан Гризман завърши красивия си индивидуален рейд с техничен удар от вътрешността на наказателното поле. Топката навести долния десен ъгъл, а вратарят Алехандро Ремиро нямаше какво да направи - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част каталунците вдигнаха оборотите и стигнаха до обрат в 49-ата минута. Бускетс изведе по прекрасен начин Лионел Меси. Аржентинецът подаде към Луис Суарес, който не стреля по най-добрия начин, но все пак успя да насочи топката към вратата.

В 52-ата минута Гризман отново демонстрира точен мерник в този мач. Французинът шутира по диагонала, пращайки топката в левия ъгъл, но Алехандро Ремиро се намеси решително.

В 63-ата минута домакините изравниха. Начо Монреал проби отляво и пусна остро подаване по земя. След лоша намеса на Марк-Андре тер Стеген топката попадна в караката на Александър Исак, който имаше лесната задача да прати кълбото в опразнената врата.

В 71-ата минута нова грешка на Тер Стеген позволи на Вилиан Жозе да Силва да поеме топката в опасна близост до вратата. Ударът му обаче беше блокиран в последния момент.

В 79-ата минута Иван Ракитич пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние, но топката мина покрай лявата греда.

В 92-ата минута каталунците претендираха за дузпа, след като Пике бе задържан в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

Реал Сосиедад - Барселона 2:2

Голмайстори: Микел Оярсабал (12'), Антоан Гризман (38'), Луис Суарес (49'), Александър Исак (63')

Реал Сосиедад: Ремиро, Слдуа, Йоренте, Гевара, Монреал, Елорса, Йодегард, Мерино, Порту (Янузай 59'), Оярсабал (Мугуруза 85'), Исак (Жозе 66')
Треньор: Иманол Алгуасил

Барса: Тер Стеген, Роберто, Пике, Ленгле, Алба (Семедо 74'), Бускетс (Аленя 74'), Ракитич (Видал 79'), Де Йонг, Гризман, Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде