България допусна загуба от Беларус с 0:1 в контролна среща, играна на стадион "Васил Левски".

Играчите на селекционера Геори Дерменджиев допуснаха гол още в 15-ата минута, който бе дело на Дмитрий Подстрелов и до края на мача пропуснаха доста удобни положения, за да стигнат до обрат, но това така и не се случи.

Днешната среща бе под номер 200 за "трикольорите" на "Васил Левски". В тях те имат на сметката си 115 победи, 47 равенства и 38 загуби. Сега българите трябва да насочат вниманието си за предстоящия плейоф за Евро 2020 срещу тима на Унгария на 26-ти март.
Нашите момчета започнаха уверено срещата и набързо успяха да създадат няколко нелоши атаки, на които обаче им липсваше точния завършек и завършваха с неуспех.

Гостите успяха да поведат при първата си атака към българската врата в 15-ата минута. Дмитрий Подстрелов получи топката и с мощен шут по диагонала не остави шансове на вратаря Георги Георгиев.

В края на първото полувреме Спас Делев получи топката около дъгата на наказателното поле. Финтира противников защитник и нанесе фалцов удар. Хаткевич с върха на пръстите си успя да избие топката, която срещна и гредата.

През втората част "трикольорите" продължиха да владеят повече топката, тикайки противника си в собствената му половина, но атаките им продължаваха да завършват без гол.

България - Беларус 0:1

Голмайстори: Дмитрий Подстрелов (15')

България: Георгиев, Турицов, Велков (Антов 76'), Занев, Горанов, Малинов, Миланов (Цветков 76'), Тонев (Минчев 83'), Делев (Попов 89'), Илиев (Неделев 46'), Иса (Ковачев 68')
Селекционер: Петър Хубчев

Беларус: Хаткевич, Позняк, Швецов, Яблонски, Корзун, Лисакович, Степанов, Подстрелов, Карпович, Юзепчук
Треньор: Кике Сетиен