Етър поднесе приятната изненада за безпристрастните фенове на футбола, след като победи Витоша Бистрица с атрактивното 6:2 в последеня двубой от 23-тия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Витоша".

Гостите сътвориха неочакваното и след 15 минути игра вече имаха класически аванс, благодарение на Александър Дюлгеров (10'), Милчо Ангелов (12') и Яни Пехливанов (15').

Малко след това бистричани върнаха едно попадение чрез Кристиян Кочилов (31'), който бе точен от дузпа, но в края на полувремето Флорент Блоджадж (41') възстанови преднината от 3 гола за "болярите". Това бяха и най-резултатните първи 45 минути от началото на сезона в родното първенство.

В началото на втората част бистричани отново върнаха едно попадение, благодарение на Илия Димитров (59'), но Иван Стоянов (65') и Тонислав Йорданов (76') не позволи на домакините да се опитат да вземат нещо повече в мача.

Така Етър бе в основата на най-резултатния мач от началото на сезона и вече има 23 точки на сметка си, измествайки от 10-ото място в класирането отбора на Царско село, който е с 22. Витоша пък копае дъното със скромните 5 точки от 23 изиграни мача.

Витоша: Василев, Й. Минев (Котев 13'), Зюмбулев, Бонев, Дяков, В. Минев, Маламов (Кабов 46'), Кочилов, Амзин, Садула, Димитров
Треньор: Асен Букарев

Етър: Иванов, Илиев, Дюлгеров, Скерлев (Стоянов 46'), Пехливанов, Огнянов, Кацаров, Колев, Станоев, Боджадж (Мартинович 82'), Ангелов (Йорданов 70')
Треньор: Петко Петков