Локомотив Пловдив изтряска с 2:1 Левски на "Герена" и записа страхотна победа в първенството. "Сините" поведоха с автогол на Ясеин Ел Харуби (19), но Локо направи пълен обрат и след попадения на Веселин Марчев (26) и Мартин Камбуров (78-ата от дузпа) се поздрави с победата.

Тази домакинска загуба може да се окаже фатална за Левски в битката за шампионската титла, тъй като изоставането от Лудогорец може да набъбне на 6 точки. По-късно днес разградчани играят с Ботев Пловдив.

От своя страна Локо заслужава само суперлативи за играта си. "Смърфовете" тотално надиграха плахите си домакини, определено се подиграха с вицешампионите и в крайна сметка си грабнаха трите точки.

Трябва да се отбележи, че през този сезон "сините" не бяха допускали гол на "Герена". Също така Мартин Камбуров за пореден път опъна Левски и вече има 14 попадения на сметката си срещу този противник.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=a7bcf46b41" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f6376c24c8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Левски опита още в първите минути на срещата да наложи домакински натиск, но трудно стигаше до положения пред Ел Харуби. В 19-ата минута резултата бе открит по изключително куриозен начин.

След центриране от корнер Ел Харуби сам прати топката в мрежата си. Мароканският вратар скочи за висока топка с Роман Прохазка, но вместо напред боксира топката в собствената си врата.

Четири минути по-късно Бабатунде Адениджи бе изпуснат от защитата на Локомотив, но този път Ел Харуби се намеси чудесно. В 26-ата минута гостите от Пловдив стигнаха до изравнителен гол чрез Веселин Марчев.

Юношата на Локо си нагласи топката на левия крак и от границата на наказателното поле разстреля Боян Йоргачевич. До края на полувремето Левски отново владееше повече топката, но Франсис Нар и Антонио Анието пропуснаха да вкарат.

На полувремето Елин Топузаков пусна в игра Илиян Мицански на мястото на Адениджи в опит да промени резултата. В 54-ата минута Ел Харуби направи страхотно спасяване, след като отрази удар на Франсис Нар.

Един от най-активните на терена Антонио Аниете опита на два пъти да промени резултата, но без успех. Тридесет минути преди края на срещата Едуард Ераносян пусна на терена 15-годишният Еяд Хамуд, който бе герой в дербито с Ботев миналата седмица.

В 72-ата минута Роман Прохазка опита удар от дистанция, но отново Ел Харуби бе на мястото си. Секунди по-късно Веселин Марчев се измъкна отляво и центрира прострелно, но никой от съотборниците му неуспя да засече.

Най-спорното положение в срещата дойде в 78-ата минута, когато съдията Георги Димитров отсъди дузпа за гостите за съмнително нарушение срещу Веселин Марчев. Зад топката застана Мартин Камбуров и без колебание реализира за 2:1 в полза на Локомотив (Пловдив).

В минутите до края футболистите на Левски упражниха сериозен натиск, но не успяха да стигнат до гол. На два пъти "сините" имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от Георги Димитров.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2

1:0 Ел Харуби (19-автогол)
1:1 Марчев (26)
1:2 Мартин Камбуров (78 - дузпа)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми де Ноойер, Роман Прохазка, Божидар Краев, Франсис Нар, Антонио Аниете, Бабатунде Адениджи

ЛОКОМОТИВ (ПД): Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Павел Виданов, Кирил Котев, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Димо Бакалов, Мигел Луке, Парвизджон Умарбаев, Веселин Марчев, Мартин Камбуров