Галерия

Левски победи с 2:1 Витоша Бистрица в контрола, играна на един от тренировъчните терени на "Герена". Головете вкараха 16-годишният Марин Петков и Найджъл Робърта. За гостите точен беше Алекс Терзийски 5 минути преди края.

Това беше втора и последна проверка за "сините" преди началото на сезона. Преди седмица столичани спечелиха с 4:0 над юношите до 19 г. Първият официален мач пък е на 10 август от 20.00 часа срещу Берое на "Герена".

На вратата на Левски застана Николай Михайлов, който навлиза във форма и ще е първи избор пред Георги Тодоров за новия сезон. Завърналият се Орлин Старокин игра като централен защитник до Янис Каргас.

Титуляри бяха още младите Ивайло Найденов, Илия Юруков, Марин Петков и Мартин Петков. За Витоша резерва беше ветеранът Емил Гъргоров.

Левски можеше да поведе още в 12-ата минута, когато Найджъл Робърта проби отдясно и намери Мартин Петков. Той се намираше на метър пред опразнената врата, но прати топката в аут.

"Сините" продължиха да доминират и 180 секунди по-късно Мартин Петков центрира отлично, Робърта засече с глава, но покрай целта. В 22-ата минута логичното се случи и 26-кратният шампион на България откри резултата.

Тогава 16-годишният Марин Петков овладя остро центриране и от 15 м с шут по земята преодоля Николай Кръстев за 1:0! След почти половин час игра Витоша можеше да изравни. Христо Иванов излезе сам срещу Николай Михайлов, но изстрелът му беше слаб и вратарят спаси.

До края на полувремето Кръстев улови удар на Мартин Петков. В 49-ата минута Левски удвои преднината си, след като Робърта вкара от фаул с чудесен шут, при който Кръстев нямаше какво да направи.

Малко по-късно Паулиньо елегантно преодоля съперник и излезе на чиста позиция. Бразилецът можеше да стреля, но реши да комбинира с Робърта, което се оказа грешния избор. Гостите отговориха с далечно изпълнение на Янко Сандански, което мина встрани от вратата.

В 85-ата минута Алекс Терзийски вкара за 1:2 след грешка на Янис Каргас и лоша намеса на Иван Андонов. До края Левски пропусна да вкара трети гол. Насиру Мохамед проби и намери Робърта на празна врата, но нападателят нацели горната греда.

Левски – Витоша 2:1

Голмайстори: 1:0 Марин Петков (22), 2:0 Найджъл Робърта (50), 2:1 Терзийски (85)

Левски: 13. Михайлов, 6. Найденов, 5. Старокин, 19. Каргас, 11. Здр. Димитров, 77. Юруков, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 40. Спиерингс, 7. Паулиньо, 17. Робърта
Резерви: 12. Андонов (в), 18. Мохамед, 45. Димитров, 22. Галчев, 93. Кабов, 23. Йовчев, 21. Стоянов, 71. Костов, 14. Начев, 24. Андонов
Треньор: Георги Тодоров

Витоша: 12. Кръстев, 5. Бонев, 24. Александров, 14. Садула, 22. Дяков, 20. Сандански, 11. Кутев, 18. Христов, 88. Бабалиев, 96. Хр. Иванов, 17. Панев
Резерви: 33. Вълков, 4. Узунов, 8. Първанов, 66. Терзийски, 99. Георгиев, 23. Гъргоров, 16. Костадинов, 6. Ив. Иванов
Треньор: Асен Букарев

Снимки: БГНЕС