Преди мач между Етър и Левски няма по-подходящ събеседник от Георги Василев-Гочето - треньорът, вдигнал титлата с болярите през 1991 година, а със сините през 1994-та и 1995-а. Ето какво сподели той пред "Тема Спорт":
Г-н Василев, има ли сили последният в класирането Етър да спре Левски, който се е настроил за силна пролет?
- Очаква ни много оспорван двубой. Ситуациите и в двата отбора са сходни, ако погледнем от историческите им позиции и традиции, защото сегашните са незавидни. Етър затъна сериозно през есента, в края с идването на Александър Томаш имаше проблясъци, но в Разград катастрофира срещу Лудогорец с 0:6. Това не бива да влияе на психиката на отбора. Сега им се удава удобна възможност срещу авторитетен съперник да си оправят самочувствието.
Левски бе слаб през есента, но тръгна с победа през пролетта. Сините имат оптимизъм и настроение. Направиха и много промени през зимата, особено в защита, което тепърва ще дава резултат. В предни позиции обаче нещата не са добре. Разчитат много на хора, които още не са възстановени - близнаците Цоневи. Но нападението им трябва още много хляб да изяде, докато стане елитно.
Там има натрупване на количество, но засега не и на качество. Робърта си остава играчът, който прави най-силно впечатление. А другите не показват нещо, което да накара отборите да подхождат с респект към тях. Трябва да подобрят доста неща. Но треньорът им е амбициозен, има възможности и ще подобри ситуацията.
Водещото на "Герена" обаче явно е Левски да излезе от много други кризи, а след това идват спортно-техническите въпроси. Затова очаквам и здрава битка, от която Етър само може да спечели - с точка или 3 ще има настроение за следващите мачове. Докато Левски бавно ще започне да се издига - това е напълно реално, въпреки че не афишират големи амбиции на този етап.
Може ли да се каже, че Славиша Стоянович гради на практика нов отбор?
- В състава има много промени. Ще видим дали това ще доведе до трайност на резултатите. В момента оформя тима, важното е, че вече знае добре качествата на отбора си.
Направил ли е крачка напред Етър?
- И на "Ивайло" имаше доста промени по състава. В контролите резултатите не бяха лоши. Но мачът с Лудогорец не може да е мерило за тях - разградчани са висока летва. Програмата им също е тежка, но това е футбол и не бива да се стряскат. Трябва да се гони успех във всеки двубой, пък каквото дойде.
В Етър през есента се открои Преслав Боруков - вкара 6 гола в 14 мача. Той е юноша на Левски, има ли място на "Герена"?
- Там имат достатъчно хора, не бих се наел с такава оценка. Когато дойде в Етър, направи доста силни мачове, имаше впечатлявани представяния. След това прекалено се зашумя около него, а той позатихна. Постоянното споменаване на името му и възможността за трансфер го разсеяха. Явно има леко разколебаване. А какво би било, ако отиде в Левски? Ако стане - най-доброто е, че е юноша на клуба и ще влезе в дома си. Но и други са влизали, а доказването и утвърждаването са друга история. Ще видим той как ще се развие.
Какво носи на него, а и на останалите в Етър, възможността да работят с Димитър Бербатов?
- Присъствието му е от безспорна полза за клуба. Не всеки има възможност да се учи от човек с толкова сериозни постижения. От Бербатов има какво да се вземе - само да го гледаш и да слушаш какво говори е от полза. Все пак говорим за човек, минал по впечатляващ футболен път. За сегашните играчи трябва да е чест само да бъдат до него.
Докъде може да достигне този Левски?
- Амбициите на клуба трябва да проличат в турнира за Купата на България. Предстои им сериозна задача на осминафиналите срещу Берое. Точно в този двубой сините ще видят докъде са стигнали. За тях тази среща е финал. Левски не се афишира, но според мен всичко на "Герена" е насочено точно към този двубой. Точно той може да им отвори широк път за нещо по-добро.







Драконовски мерки в София заради "Левски" - ЦСКА: Много полиция и дронове
Най-добрите геймърски лаптопи, които да си купите през 2025 г.
Шофьорка обърка педалите и се вряза в пазар в Казанлък (+СНИМКИ)
Радев: Бюджет 2026 е инструмент за политическо оцеляване
Фармацевтите обявиха протестна готовност заради бюджета
33-годишен намушка жена в центъра на Благоевград посред бял ден
Веласкес: Левски ще влезе в дербито отговорно, благодарни сме на публиката
Бюджет 2026: Финансовата рамка не отговаря на реалната икономика
Renault запали Megane E-Tech, за да научи пожарникарите да гасят електромобили
Nissan продаде централата си за 643 милиона долара
Тesla се съгласи за плати 1 трилион долара на Мъск
Bang & Olufsen разкри новата си серия, вдъхновена от Ferrari
Клареса Шийлдс подписа рекорден договор за 8 милиона долара, завръща се на ринга през 2026 г.
Бразилски огън срещу италианска прецизност на SENSHI 29 във Варна
Джон Джоунс посочи легендарен боец на UFC, който го е вдъхновил
Шакур Стивънсън потвърди, че подготвя мегасблъсък
Билки, използвани при хипертония
Базофили – функция, роля в имунната система и нормални стойности
Какво представляват функционалните гастроинтестинални нарушение при кърмачета?
Как да повлияем сезонния косопад?
Коментари
Напиши коментар16:19 | 23 апр 2024 г.
11:11 | 21 фев 2021 г.
10:42 | 21 фев 2021 г.
Напиши коментар