След година и 2 месеца Ники Михайлов отново със суха мрежа в елита, 73.3% от головете на тима са през втората част

Николай Михайлов изигра първия си мач през сезона при успеха с 2:0 над Пирин. Преди това вратарят не бе пазил близо 7 месеца – от 11 февруари, когато бе под рамката при 0:1 от Черно море на стадион „Ивайло“. Бившият национал изведе сините с лентата и стана петият капитан на тима в 7 мача. В първия кръг – 1:2 срещу ФК ЦСКА 1948, такъв бе Ноа Сонко Сундберг. След това при 3:1 над Ботев Пд лентата бе на ръцете на Ивелин Попов и Андриан Краев, като последният най-много я е носил. При 1:2 от Локо Пд на „Лаута“ капитан бе Цунами.

След 1 година и 2 месеца Михайлов отново запази суха мрежа в елита. Предишната бе на 16 юли миналата година при 5:0 над Спартак Варна на „Герена“.

С пускането на Ники Михайлов треньорът Николай Костов вече е използвал 23-ма играчи. От тях 12 са българи, а 11 чужденци. В състава вече не са Сундберг и Попов.

Левски постигна 4-а поредна домакинска победа със суха мрежа. През миналия сезон тимът имаше идентична серия, като дори постигна и такава от 5 последователни успеха на „Георги Аспарухов“ без инкасирано попадение.

Точни при успеха над Пирин бяха Велтон и Асен Митков. И двамата вкараха за първи път през сезона в Първа лига, като попадението на младия халф бе дебютно за него с екипа на сините. Така вече 9 футболисти на Левски са били точни в шампионата. Общо голмайсторите през кампанията са 10 – Хасими Фадига реализира в Лигата на конференциите.

Рикардиньо и Роналдо направиха първите си асистенции за сезона.

Левски вкара два късни гола срещу Пирин. 11 от 15-те попадения на тима са отбелязани през втората част – 73.33%.