Левски постигна престижна победа с 1:0 над  украинския гранд Динамо Киев в контрола, проведена в турския курорт Белек. Успехът за „сините“ над най-титулувания отбор в Украйна донесе Патрик-Габриел Галчев.

22-годишният десен краен защитник реализира страхотно попадение в 22-ата минута. Така хората на Николай Костов регистрираха втората си победа в контролите, в които допуснаха цели четири загуби.

Левски изигра може най-добрата си контрола през тази зима. "Сините" дори пропуснаха да спечелят по-изразително срещу реномирания си съперник.

Контролата започна сравнително спокойно. В началните минути нито един от отборите не успя да установи по-сериозен контрол над топката, както и да доминира над съперника си.

В 9-ата минута се откри възможност пред украинците. Михавко стреля с глава след центриране отдясно, но топката профуча покрай вратата. След това положение играчите на киевчани имаха претенции за дузпа, но съдията не ги уважи.

В 15-ата минута Марин Петков пропиля отлична възможност да открие резултата. Той се оказа сам в пеналта, но пробва пас, който бе избит от отбраната.

Само 120 секунди по-късно Кордоба стреля с глава. Вратарят на Динамо обаче се справи и изби в корнер.

По-напористата игра на Левски се увенча с успех в 22-ата минута. Тогава Патрик Габриел Галчев заби страхотен гол. Той получи пред пеналта, финтира защитник, след което заши топката в долния ляв ъгъл – 1:0.

До почивката „сините“ продължиха да стоят по-добре на терена. Те обаче не успяха да удвоят преднината си и се оттеглиха в съблекалнята с минимална такава.

Почти веднага след антракта Андриевски едва не изравни. Той изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. За късмет кълбото премина на сантименти от целта.

В 57-ата минута Рикардиньо профука отлична възможност. Той не успя да прати топката в мрежата с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев. Малко след това бразилският таран отново не порази целта.

Пропуските на Левски продължиха и в последната четвърт на мача. Уелтън се измъкна от опеката на защитата, но вратарят на Динамо спаси. След това стражът отрази удар и на Ел Джемили.

Утре Левскки ще изиграе поредната си контрола. Съперник в нея ще е формацията до 19 години на Шахтьор Донецк. Участие в нея ще вземат по-малдите играчи на "сините", както и тези, които са играли по-малко в досегашните спаринги.

Левски – Динамо Киев 1:0

Голмайстори: 1:0 – Патрик-Габриел Галчев (22')

Левски: 1 Андреев, 22 Галчев, 5 Ван дер Каап, 6 Цунами, 33 Кордоба, 8 Охене, 10 Митков, 97 Фадига, 17 Уелтън, 88 Петков, 9 Рикардиньо

Динамо Киев:  35 Нешерет, 99 Хусиев, 4 Попов, 32 Михавко, 2 Вивчаренко, 6 Бражко, 92 Рамадани, 37 Царенко, 20 Караваев, 77 Бенито, 11 Ванат