Интер спечели с 2:1 гостуването си на СПАЛ след два гола на капитана си Мауро Икарди. Аржентинецът бе точен в 14-та и в 78-та минута, а между тях Алберто Палоски бе изравнил. Домакините обаче направиха куп пропуски, включително и от дузпа. Марко Антенучи пропусна от бялата точка малко след първото попадение на Икарди.

След този успех тимът на Лучано Спалети си върна третото място в класирането с актив от 16 точки, на 2 зад Наполи и на цели 8 от лидера Ювентус. СПАЛ пък записа четвъртата си загуба в последните пет мача и е 14-ти с 9 точки.

Интер започна много силно срещата и водеше категорично играта през първото полувреме. Освен това “нерадзурите” поведоха и в резултата още в 14-та минута, когато Икарди реализира за 1:0. Шиме Върсалко центрира от дясното крило, аржентинецът засече топката с глава, след което тя се отби в ръката на Йоан Джуру и влезе в мрежата. Голът все пак бе записан на сметката на Икарди.

СПАЛ можеше да отговори мигновено. Сами три минути по-късно Жоао Миранда фаулира в наказателното си поле Фелипе и Антенучи хвана уверено топката, за да изпълни отсъдената дузпа. Нападателят обаче стреля покрай гредата.

До края на първата част Интер не изпусна контрола и можеше да вкара втори гол. Кейта и Икарди обаче не действаха съобразително в две от ситуациите и така “нерадзурите” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

След почивката домакините натиснаха сериозно своя съперник и в 63-та минута Андреа Петаня се отчете с грандиозен пропуск. Таранът се пребори за една топка след разбъркване в наказателното поле на Интер и на 5 метра от вратата някак прати топката над гредата. Минута по-късно Ладзари направи страхотен пробив по дясното крило, нагласи си топката на левия крак и отправи мощен удар, който обаче отново не намери очертанията на вратата.

Така логичното се случи в 72-та минута, когато резервата Алберто Палоски изравни. Юношата на Милан бе намерен с прекрасно центриране от ляво от Фарес и отблизо нямаше как да сгреши - 1:1. Радостта на домакините обаче не бе за дълго. В 78-та минута Матиас Весино пусна прекрасен пас към Икарди, който остана сам срещу вратаря на домакините Гомис и технично стреля покрай него за 2:1.

До края Интер успя да удържи крехкия си аванс и да запише шестата си поредна победа.

СПАЛ - Интер 1:2

0:1 Мауро Икарди 14’

1:1 Алберто Палоски (72)

1:2 Мауро Икарди (78)

СПАЛ: Гомис, Сионек, Джуру, Фелипе, Мохамед Фарес, Мисироли (83 - Мончини), Валоти (79 - Луиз), Скиатарела, Ладзари, Петаня, Антенучи (66 - Палоски)

Интер: Ханданович, Миранда, Вършалко, Шкриниар, Валеро (77 - Мартинес), Асамоа, Весино, Наинголан, Перишич, Кейта (67 - Политано), Икарди (81 - Галярдини)