Интер победи СПАЛ с 4:0 в двубой от 33-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Паоло Маца".

Футболистите на треньора треньора Антонио Конте контролираха случващото се на терена през цялото време и безпроблемно стигнаха до успеха с голове на Антонио Кандрева (37'), Кристиано Бираги (55'), Алексис Санчес (60'), Роберто Галярдини (74')

Така Интер се завърна на втората позиция в класирането с актив от 71 точки, с 6 по-малко от лидера Ювентус и 1 повече от третия Аталанта. СПАЛ продължава да копае дъното с 19 пункта.

Домакините поеха инициативата веднаха след първия съдийски сигнал и стигнаха до интересно положение още в 5-ата минута. Марсело Брозович реши да изненада вратаря с удар от ръба на наказателното поле, но опитът му бе неуспешен, след като топката се удари в лявата греда.

В следващите минути "нерадзурите" търпеливо изчакваха грешка в противниковата защита. Това се случи в 37-ата минута. Антонио Кандрева (Интер) имаше огромно свободно пространство, след като стигна до прецизен пас в наказателното поле. Той не се поколеба да нанесе страхотен удар, който намери долния ляв ъгъл.

Габриел Стрефеца овладя подаване в наказателното поле стреля незабавно към вратата, но високо над напречната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част домакините се опитаха да стигнат до изравняващо попадение, но добре подредената защита не позволи това да се случи.
В 55-ата минута "нерадзурите" демонстрираха респектираща мощ в атакуващ план и всичко това завърши с мощен изстрел на Кристиано Бираги, който остави безпомощен вратаря на домакините.

Само пет минути по-късно резултатът стана класически. Алексис Санчес засече прекрасно центриране в наказателното поле. Чилиецът се извиси над всички и с глава прати топката във вратата.

В 74-ата минута Лаутаро Мартинес проби отляво на наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, който стигна до Роберто Галярдини. Футболистът имаше лесната задача да насочи топката към вратата от близко разстояние.

В 81-ата минута Кристиан Ериксен си пробва късмета с удар от средно разстояние. Опитът му обаче беше неуспешен и топката мина далеч от лявата греда.

СПАЛ - Интер 0:4

Голмайстори: Антонио Кандрева (37'), Кристиано Бираги (55'), Алексис Санчес (60'), Роберто Галярдини (74')

СПАЛ: Летица, Реца (Чонек 66'), Викари, Бонифаци, Сала (Викари 81'), Дабо, Валдифиори, Стрефеца (Д'Алесандро 66'), Мургия (Туньов 82'), Чери (Ди Франческо 75'), Петаня
Треньор: Луиджи Ди Биаджо

Интер: Ханданович, Шкриниар, Бастони (Д'Амброзио 63'), Ранокиа, Галярдини (Валеро 74'), Брозович, Бираги (Йънг 63'), Кандрева (Пирола 79'), Ериксен, Санчес (Еспозито 79'), Мартинес
Треньор: Антонио Конте