Байерн Мюнхен победи Олимпиакос без да блести с 2:0 в среща от група "В" на Шампионската лига, играна на стадион "Алианц Арена".
Така петкратният европейски клубен шампион се класира за елиминационната фаза, събирайки пълен актив от 12 точки два кръга преди края. Гърците са на дъното с една точка.
Баварците изиграха доста скучно първо полувреме, в което бяха доста пасивни и почти не създаваха интересни положения пред вратата на гостите. Шут на Леон Горецка в петата минута беше отразен от вратаря, а чак в средата на първата част Кингсли Коман накара вратаря да се намесва отново.
Акробатичният неточен удар на Горецка от въздуха беше последван и от най-интересната ситуация от началото на мача. Десетина минути преди почивката Коман навърза трима бранители и стреля с външен фалц, но отново стражът Жозе Са реагира добре.
Точният изстрел на Мюлер не представляваше проблем за вратаря на Олимпиакос, а точно преди почивката Бенжамен Павар нацели гредата след изпълнение на корнер и хубав удар с глава.
Малко след почивката удар с глава на Леон Горецка беше спасен от вратаря на гърците, а след това дълго време нямаше нищо интересно. Чак в 69-ата минута Роберт Левандовски откри резултата, засичайки на близката греда острото центриране на Коман отдясно.
Самият Коман можеше да вкара веднага след това, но пропусна, а снарядът на Алфонсо Дейвис профуча над целта. Последваха още куп акции на домакините и в 89-ата минута влезлият тъкмо от пейката Иван Перишич сложи точка на спора след бърза контра и грешка в отбраната на Олимпиакос.
Байерн Мюнхен - Олимпиакос 2:0
1:0 Роберт Левандовски - 69'
2:0 Иван Перишич - 89'










Прокуратурата проверява таксиметров шофьор, снимал пияна жена, която заспала в колата
Оставиха в ареста ръководителя на ВиК-Несебър и Поморие Свилен Станчев
Жена изпадна в безсъзнание зад волана на АМ "Струма", 12-годишното ѝ дете овладя колата
Най-много сме пътували към Турция и Гърция през май
Издирват “Батман от Мексико”, лепял с тиксо крадци на уличните лапми
7 мита за бременността след 35
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Легендата Владимир Кличко пристигна в България
Мейуедър загуби 175 млн. долара, но Дейна Уайт му обеща помощ
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Топлинен синкоп – когато високите температури водят до загуба на съзнание
Коментари
Напиши коментар21:49 | 6 ное 2019 г.
21:48 | 6 ное 2019 г.
21:48 | 6 ное 2019 г.
21:48 | 6 ное 2019 г.
21:48 | 6 ное 2019 г.
21:47 | 6 ное 2019 г.
21:47 | 6 ное 2019 г.
Напиши коментар