Резервите на Байерн Мюнхен победиха аматьорския Дюрен с 3:0 в двубой от първия кръг за Купата на Германия.

Два гола за баварците заби новото попълнение Ерик Максим Чупо-Мотинг (24 и 75 минута), а едно попадение от дузпа в 36-ата минута добави Томас Мюлер.

Треньорът на европейския хегемон Ханзи Флик беше принуден да пусне цели петима нови футболисти (Александър Нюбел, Буна Сар, Марк Рока, Дъглас Коста и Чупо-Мотинг) в стартовия състав срещу основания на 30 ноември 2017 година петодивизионен противник. Шанс за изява получи и младият Джамал Мусиала, преминал в Мюнхен от Челси миналата година.

Заради сгъстената програма и мачовете на националните отбори Флик трябваше да разчита на индивидуалните качества в експерименталния си състав и неговите футболисти не го подведоха. Те си свършиха задачата практически до почивката на стадион "Алианц Арена".

Жребият за втория кръг в турнира за Купата на Германия ще се състои през ноември, а срещите ще се играят на 22 и 23 декември.