Рубин Казан победи Челси с 3:2 в 1/4-финална среща-реванш на Шампионската лига, играна на стадион "Лужники" в Москва. Така лондончани продължават на полуфиналите след общ резултат 5:4 от двата мача.

Английският тим откри резултата още в самото начало на двубоя. Франк Лампард пусна пас по учебник към Фернандо Торес, който забеляза, че вратарят Сергей Рижиков е излязал неразчетено извън пеналта и го прехвърли технично.

Момчетата на Курбан Бердиев нямаха намерение да развяват бялото знаме и веднага след почивката изравниха резултата. Орбаис центрира в пеналта и там Маркано надскочи Рамиреш, матирайки Чех след точен удар с глава.

Радостта на Рубин бе доста кратка, защото малко след това Виктор Моузес отново изведе своите напред след двойно с Рамиреш и чудесен изстрел от десетина метра.

След час игра Рубин отново изравни, след точния удар с глава на Карадениз. Последва удар в гредата на Маркано, но после Натхо изведе своите напред в резултата след точно изпълнена дузпа.

Срещата стартира с лек домакински натиск най-вече по десния фланг. Карадениз проби в наказателното поле и пусна към Роман Ерьоменко, чийто удар от движение срещна тялото на футболист на Челси.

Само няколко секунди след това руският клуб сътвори нова атака, но загуби топката и Франк Лампард пусна страхотен пас от своята половина към Фернандо Торес. Вратарят на домакините Рижиков излезе да пресреща испанеца, но Хлапето го прехвърли майсторски извън наказателното поле и откри резултата.

Момчетата на Курбан Бердиев не се стреснаха и веднага се хвърлиха отново в предни позиции. Бибрас Натхо опита късмета си с изстрел от дистанция, но шутира по посока на трибуните.

Малко след това Фернандо Торес опит нов прехвърлящ удар, от далеч по-трудно положение и по-малък ъгъл. Този път Ел Ниньо прехвърли не само вратаря на противника и вратата му.

Добра възможност се откри пред Виктор Моузес, който се възползва от груба грешка на защитата на домакините и стреля технично с вътрешен фалц от двайсетина метра. Рижиков обаче бе на мястото си и спокойно улови.

На отсрещната врата Рондон обстрелва вратата на английския тим, но топката мина много неточно по земя и излезе в аут. Последваха изключително скучни минути, в които и двата тима бъркаха в изнасянето на топката. Рубин показа желание, но и липса на умения.

След половин час игра Гьокдениз Карадениз разтегли вляво към Рондон. Той си спря на гърди, обърна се и шутира от въздуха по много ефектен начин, но изстрелът му се оказа доста неточен. После слабият удар по земя на Ерьоменко се оказа лесна плячка за Петер Чех.

В добавеното време на първата част домакините бяха много близо до отбелязване на изравнително попадение. Натхо изведе Карадениз в наказателното поле със страхотно подаване и турчинът много хитро стреля технично по диагонала, но Петер Чех изби.

Второто полувреме започна така, както и първото - с ранно попадение, този път реализирано от руснаците. Пабло Орбаис центрира меко в наказателното поле на гостите, където Иван Маркано надскочи Рамиреш и изравни резултата след много прецизен удар с глава.

В 55-тата минута обаче Челси изпепели мечтата на домакините за пълен обрат. Виктор Моузес игра на двойно подаване с Рамиреш и навлязъл в наказателното поле на противника, Моузес реализира с много хубав фалцов удар в десния ъгъл.

След час игра головият екшън продължаваше, защото тимът от Казан отново успя да изравни резултата. Ансалди центрира отляво почти от флагчето и Гьокдениз надхитри Луис, заемайки по-добра позиция и изравнявайки с глава. Минута след това Маркано стреля с глава, но кълбото облиза страничната греда.

Четвърт час преди края на редовното време Аспиликуета блъсна влезлия като резерва Рязанцев в пеналта на "сините" и главният съдия Фират Айденъз правилно посочи бялата точка. Бибрас Натхо застана зад топката и бе безпощаден със свиреп удар в горния ляв ъгъл.

Натискът на Рубин се засилваше, като играта се водеше предимно в половината на гостуващия тим. Рондон надскочи Давид Луис след центриране отляво, но неговият изстрел с глава бе уловен от Петер Чех. После Рязанцев намери мрежата, но от външната й страна.

В добавеното време на срещата резервата Оскар получи отляво след бърза контраатака на гостите, но отправи много слаб удар право в ръцете на Рижиков.

Рубин Казан - Челси  3:2

0:1  Фернандо Торес - 4'

1:1  Иван Маркано - 51'

1:2  Виктор Моузес - 55'

2:2  Гьокдениз Карадениз - 62'

3:2  Бибрас Натхо - 75', дузпа

Рубин:  Рижиков, Навас, Маркано, Ансалди, Кузмин (Калешин - 46'), Орбаис (Дядюин - 66'), Натхо, Карадениз, Касаев (Рязанцев - 72'), Ерьоменко, Рондон

Челси:  Чех, Луис, Тери, Аспиликуета, Ферейра, Рамиреш (Оби Микел - 60'), Аке, Бенаюн (Оскар - 77'), Моузес, Лампард (Иванович - 91'), Торес