Швейцария - Еквадор, мач от група "Е" на световното първенство по футбол в Бразилия. Стадион "Ещадио Насионал", начало 19.00 часа, пряко по Gol.bg.
Състави:
Швейцария:
Вратари: Диего Беналио, Ян Зомер и Роман Бюрки
Защитници: Стефан Лихщайнер, Рето Циглер, Филип Сендерос, Стив Вон Берген, Михаел Ланг, Рикардо Родригес, Йохан Джору, Фабиан Шар
Халфове: Транкуило Барнета, Гьокан Инлер, Гранит Джака, Валон Бехрами, Валентин Стокер, Блерим Джемаили, Желсон Фернандес, Джердан Шакири
Нападатели: Харис Сеферович, Марио Гавранович, Адмир Мехмеди, Йосип Дърмич
Еквадор:
Вратари: Максимо Бангера, Адриан Боне, Алехандре Домингес
Защитници: Хорхе Гуахуа, Фриксон Ерасо, Хуан Карлос Паредес, Оскар Бахуи, Габриел Ахилиер
Халфове: Алекс Ибара, Кристиан Нобоа, Джеферсън Монтеро, Едисон Мендес, Валтер Айови, Сегундо Кастийо, Михаел Аройо, Антонио Валенсия, Луис Саритама, Фидел Мартинес, Карлос Груесо
Нападатели: Жоао Рохас, Фелипе Кайседо, Енер Валенсия, Хайме Айови
Прогноза: Това ще е първа среща от група "Е", където са още отборите на Франция и Хондурас. Този мач може да се окаже решаващ за второто място в групата, където основен фаворит за първото място е Франция.
Селекционерът на Швейцария Отмар Хицфелд обяви, че "кръстоносците" са се прицелили към четвъртфиналите в турнира. Това не се е случвало от 1954 г., когато швейцарците бяха домакини. Другите два такива случая са през 1934 и 1938.
Отборът на Хицфелд разби конкуренцията по време на квалификациите за световните финали, като записа 7 победи и 3 равенства в групата си. Тимът регистрира победа с 2:0 над Перу в последната си контролна среща преди началото на световното първенство.
Това е десето участие на Швейцария на световно първенство и трето поредно след 2006 и 2010, като европейците ще излязат единствено за победата.
Отмар Хицфелд има леки проблеми с Шакири и Джору, които страдаха от различни болежки, но най-вероятно и двамата ще играят в мача.
Еквадор също разполага с отлични футболисти и със сигурност южноамериканците са по-добре подготвени за климатичните условия в Бразилия.
Този тим достигна до финалите, след като зае 4-то място в зона КОМНЕБОЛ, благодарение единствено на домакинската си форма.
Като гост записа 3 равенства и 5 загуби. Възпитаниците на Рейналдо Руеда завършиха наравно 2:2 срещу Англия в началото на месеца в приятелска среща и така показаха, че в никакъв случай не трябва да бъдат подценявани.
Еквадор никога не е завършвал наравно на световни финали. Южноамериканците имат 3 победи и 4 загуби. Няма друг тим, който да е изиграл поне 7 мача с такова постижение.
Най-вероятно ще се получи резултатен мач, като очакваме да има над 2.5 гола в него. Прогнозата ни е за победа на Швейцария.
Резултат: Швейцария - Еквадор 2:1








ИПБ: Държавата не знае броя на жертвите по пътищата
Шойгу: Ситуацията в Украйна и Европа създава почва за екстремизъм
Катастрофа край Свищов взе жертва, един от шофьорите бил дрогиран
Toyota на съд за плагиатство: Откраднали технология за африканска триколка
"Играта на играчките 5" стартира с над $310 милиона и счупи рекорд
Купуват малки жилища за отдаване под наем
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Хеликоптер на бреговата охрана се разби по време на тренировъчна мисия в Аляска
Скандал: Хиляди бракувани в САЩ коли са продадени в Европа
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Дъстин Порие е бил задържан за поява на обществено място в нетрезво състояние
Франческо Джая: Искам името ми да остане в историята на кикбокса
Терънс Крaуфорд разкри най-голямата си слабост извън ринга
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Коментари
Напиши коментар21:07 | 15 юни 2014 г.
19:51 | 15 юни 2014 г.
18:34 | 15 юни 2014 г.
16:25 | 15 юни 2014 г.
12:18 | 15 юни 2014 г.
Напиши коментар