11-ият кръг в Примера дивисион ще се запомни с първото поражение на Реал Мадрид за сезона, след като столичани паднаха с 2:3 при гостуването си в Севиля

Те поведоха в средата на първата част след страхотен гол на Серхио Рамос, но след това допуснаха обрат. Преди мача Кралския клуб бе получил едва 4 гола в шампионата, а сега отнесе цели 3 и вече не е с най-добрата защита в Лигата, тъй като Атлетико е допуснал само 6 попадения.

Поражението очаквано остави Белите на 3 точки от Барселона преди супердербито между двата тима след 2 седмици. Каталунците спечелиха очаквано срещу Виляреал с 3:0 след голове след почивката.

Дуото Неймар и Суарес отново бе в центъра на вниманието, след като бразилецът вкара два гола, а уругваецът един и двамата продължават да компенсират по отличен начин липсата на Лео Меси, който обаче е близо до завръщане в игра.

Атлетико Мадрид постигна труден успех над Спортинг Хихон след много късен гол на Антоан Гризман и остава близо до лидерите. Валенсия напомни за себе си след гръмка победа с 5:1 на терена на Селта и вече е само на 3 точки от Топ 4, след като началото на сезона определено не бе добро.

Поредната загуба на Реал Сосиедад, този път на терена на Лас Палмас с 0:2, пък почти сигурно ще означава уволнение за треньора Дейвид Мойс, след  като баските се намират едва на 16-о място със само 2 победи от първите 11 мача.

Ето всички резултати от кръга

Лас Палмас – Реал Сосиедад    2:0
1:0 Виера 28’, 2:0 Араухо 51’

Селта – Валенсия1:5
0:1 Алкасер 13’, 1:1 А. Фернандес 24’, 1:2 Парехо 45’, 1:3 Алкасер 46’, 1:4 Парехо 64’, 1:5 Мустафи 79’

Леванте – Депортиво    1:1
0:1 Лукас Перес 22’, 1:1 Камараса 53’

Ейбар – Хетафе    3:1
1:0 Енрич 16’, 1:1 Виктор Родригес 22’, 2:1 Енррич 29’, 3:1 Берхон 61’ дузпа

Райо Валекано – Гранада    2:1
1:0 Хави Гера 3’, 2:0 Хави Гера 10’, 2:1 Бабин 53’

Малага – Бетис    0:1
0:1 Рубен Кастро 64’