Четвъртият кръг в Бундеслигата отново мина под диктовката на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен, макар шампионите да получиха сериозен съдийски подарък.

Смешна дузпа в заключителните минути срещу Аугсбург позволи на Томас Мюлер да вкара победния гол, като преди това Александер Есвайн бе открил резултата, а четвърт час преди края Роберт Левандовски бе изравнил.

Борусия Дортмунд се оказа догонващ в резултата срещу Хановер, но до почивката осъществи пълен обрат чрез Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян. След паузата Артур Собиех вкара втория си гол в мача, но автогол на Фелипе и още една реализирана дузпа от Обамеянг пратиха трите точки далеч от северния град.

Още в петък адашите на "жълто-черните" Борусия Мьонхенгладбах допуснаха четвърта поредна загуба. Брозовият медалист от миналия сезон отстъпи с 0:3 у дома на Хамбургер и се намира на дъното.

Други изненади от кръга безспорно са резултатите на вицешампиона Волфсбург и четвъртият от миналия сезон Байер Леверкузен, които се изложиха срещу дебютанти. "Аспирините" загубиха у дома с 0:1 от Дармщадт, а Инголщадт удържа нулево реми на свой терен срещу "вълците".

Хановер - Борусия Дортмунд 2:4
1:0 Собиех - 18'  1:1 Обамеянг - 35', д.  1:2 Мхитарян - 44'  2:2 Собиех - 53'  2:3 Фелипе - 67', автогол  2:4 Обамеянг - 85', д.

Байерн Мюнхен - Аугсбург 2:1
0:1 Есвайн - 43'  1:1 Левандовски - 77'  2:1 Томас Мюлер - 90', д.

Херта - Щутгарт 2:1
1:0 Харагучи - 14'  1:1 Сунич - 36'  2:1 Лустенбергер - 45'

Айнтрахт Франкфурт - Кьолн 6:2
1:0 Майер - 4'  2:0 Кастайньос - 15'  3:0 Майер - 23'  3:1 Модест - 28'  4:1 Кастайньос - 30'  5:1 Сеферович - 73'  5:2 Хайнц - 81'  6:2 Майер - 87'