Шестият кръг в Бундеслигата се оказа изключително интересен, защото любителите на играта видяха неща, на които не стават свидетели всеки ден.

В петъчния мач шампионът Байерн Мюнхен завърши 2:2 у дома с Волфсбург, макар да имаше аванс от два гола на почивката. Грубата грешка на вратаря Свен Улрайх позволи на "вълците" да се върнат в двубоя и в крайна сметка те взеха едва втората си точка в Мюнхен и първа от 2001 година насам.

Роберт Левандовски вкара дежурния си гол от дузпа, а Ариен Робен се превърна в най-успешния чуждестранен реализатор в историята на германския първенец, изравнявайки се на върха в класацията с Джоване Елбер (по 92 попадения).

В събота хитът от миналия сезон Хофенхайм победи Шалке с 2:0 в дербито на "бебетата" на треньорската скамейка. 30-годишният специалист Юлиан Нагелсман успя да излъже колегата си Доменико Тедеско (32 години) и четвъртият в таблицата от миналия сезон временно се изкачи на върха.

Хофе остана там само до вечерта, защото Борусия Дортмунд съсипа адашите от Гладбах с 6:1 и се бетонира на първото място. Максимилиан Филип успокои своите с два гола, а Пиер-Емерик Обамеянг постигна първия си хеттрик за сезона, с което се изстреля на върха в листата на голмайсторите.

Борусия Дортмунд стана първият отбор в историята на Бундеслигата, който има стряскащата голова разлика (+18) след първите шест кръга. "Летящият германец" Юлиан Вайгъл пък реализира първия си гол в първенството след превъзходно изпълнение от дистанция. След 515 минути без допуснат гол вратата на "жълто-черните" най-после беше разпечатана през този сезон.

Друг интересен момент е, че цели три мача приключиха без попадения, а последният Кьолн най-после взе първата си точка през кампанията, благодарение на нулевия хикс в Хановер.

Борусия Дортмунд - Борусия Мьонхенгладбах 6:1
1:0 Филип - 28'  2:0 Филип - 38'  3:0 Обамеянг - 45'  4:0 Обамеянг - 49'  5:0 Обамеянг - 62'  5:1 Щиндъл - 66'  6:1 Вайгъл - 79'

Хановер - Кьолн 0:0

Байер Леверкузен - Хамбургер 3:0
1:0 Фоланд - 20'  2:0 Аларио - 23'  3:0 Фоланд - 83'