Кръгът в Германия започна със зрелищната петъчна победа на Байерн Мюнхен с 3:2 в Аугсбург, дошла след два гола и асистенция на Кингсли Коман. Французинът беше изритан в 90-ата минута и имаше съмнения, че отново е получил тежка травма в глезена, но се размина само с уплаха.

Домакините вкараха най-бързия гол в историята си в 13-ата секунда, когато играч №1 в първенството за миналия месец Леон Горецка порази собствената си врата. Часове по-рано германският национал получи наградата си, но още в началото на двубоя влезе в историята с едва третия автогол в Бундеслигата, вкаран още в първата минута.

В крайна сметка шампионите се доближиха само на две точки от лидера Борусия Дортмунд и вкараха напрежение в лагера на големия си съперник, който гостуваше на слабак №1 този сезон Нюрнберг в понеделник.

В събота много силен мач направи РазенБалшпорт Лайпциг, който удари закъсалия Щутгарт с 3:1 като гост след два гола на Юсуф Поулсен. Така "биковете" се доближиха само на точка от челната тройка в таблицата, а датчанинът вече е част от най-добрите стрелци.

В късния съботен мач Вердер Бремен открадна точка срещу Херта в Берлин с гол на "старата пушка" Клаудио Писаро в 96-ата минута. Перуанецът влезе в историята като най-възрастният голмайстор в историята на Бундеслигата (40 години и 136 дни) и стана първият футболист, който вкарва в 21 поредни сезона.

В последния мач от кръга Борусия Дортмунд се изложи и си тръгна само с точка от Нюрнберг след нулевия хикс срещу последния в таблицата. Това беше пети пореден мач във всички турнири без успех за вестфалци, които вече водят само с три точки на шампиона Байерн.

Ето всички резултати от кръга:

Аугсбург - Байерн Мюнхен 2:3
1:0 Горецка - 1', а.г.  1:1 Коман - 17'  2:1 Жи - 23'  2:2 Коман - 45'  2:3 Алаба - 53'

Шалке - Фрайбург 0:0

Хофенхайм - Хановер 3:0
1:0 Жоелинтон - 4'  2:0 Белфодил - 14'  3:0 Демирбей - 80'

Волфсбург - Майнц 3:0
1:0 Арнолд - 4'  2:0 Вегхорст - 70', д.  3:0 Кнохе - 76'

Щутгарт - РБ Лайпциг 1:3
0:1 Поулсен - 6'  1:1 Цубер - 16', д.  1:2 Забитцер - 68'  1:3 Поулсен - 74'

Херта - Вердер Бремен 1:1