Кръгът започна със зрелищната победа на Вердер Бремен с 4:2 над намиращия се в голяма криза Шалке. Треньорът на "миньорите" Доменико Тедеско все още остава на поста си, но според медиите в Германия при ново поражение ще бъде натирен.

В събота борещите се за сребърната салатиера сътвориха страхотни зрелища. Борусия Дортмунд трябваше да трепери, но все пак победи закъсалия Щутгарт с 3:1, като вторият гол беше реализиран от Пако Алкасер в 84-ата минута.

Марко Ройс влезе в историята, защото откри резултата за 47-и път в мач от Бундеслигата. От своя дебют през август 2009 година насам германецът го е правил по-често от всеки друг футболист.

Първенецът Байерн Мюнхен продължава да впечатлява. Този път момчетата на Нико Ковач разпердушиниха втория най-силен гост Волфсбург с 6:0 и за първи път от петия кръг насам се качиха на върха в таблицата, защото имат по-добра голова разлика от дортмундци.

Два гола отбеляза Роберт Левандовски, който излезе еднолично в листата на най-добрите стрелци този сезон и вече еднолично е най-успешният чуждестранен голмайстор в историята на Бундеслигата. Резервата Франк Рибери пък се погрижи за три асистенции в рамките на девет минути и също влезе в историята.

Край на своята криза (една точка в последните четири кръга) сложи доскорошният кандидат за салатиерата Борусия Мьонхенгладбах, който победи щастливо с 1:0 в Майнц и пое дълбока глътка въздух.

Ето всички резултати от кръга:

Вердер Бремен - Шалке 4:2
0:1 Емболо - 26'  1:1 Рашица - 31'  2:1 Крузе - 51', д.  3:1 Рашица - 73'  3:2 Емболо - 85'  4:2 Харник - 94'

Борусия Дортмунд - Щутгарт 3:1
1:0 Ройс - 62', д.  1:1 Кемпф - 71'  2:1 Алкасер - 84'  3:1 Пулишич - 92'

Байерн Мюнхен - Волфсбург 6:0
1:0 Гнабри - 34'  2:0 Левандовски - 37'  3:0 Родригес - 52'  4:0 Мюлер - 76'  5:0 Кимих - 82'  6:0 Левандовски - 85'

Фрайбург - Херта 2:1
1:0 Петерсен - 27'  1:1 Ибишевич - 76'  2:1 Ибишевич - 80', а.г.

РБ Лайпциг - Аугсбург 0:0

Майнц - Борусия Мьонхенгладбах 0:1
0:1 Елведи - 63'

Хофенхайм - Нюрнберг 2:1
1:0 Крамарич - 25', д.  1:1 Беренс - 61'  2:1 Крамарич - 78'

Хановер - Байер Леверкузен 2:3
0:1 Фоланд - 13'  0:2 Фоланд - 28'  1:2 Жонатас - 51'  2:2 Вайзер - 73', а.г.  2:3 Хаверц - 87'

Фортуна Дюселдорф - Айнтрахт Франкфурт 0:3
0:1 Пасиенсия - 48'  0:2 Алер - 91'  0:3 Алер - 93'