Кръгът започна с поредната изцепка на лидера Борусия Дортмунд, който загуби визитата си на закъсалия Аугсбург с 1:2, оставайки само с пет спечелени точки за последните пет кръга.

Интересното е, че в герой за баварците се превърна недооцененият в Дортмунд кореец Дон Вон Жи, забил и двете попадения за своите. Така вестфалци вече официално са неговият най-любим противник.

Нападателят на "жълто-черните" Пако Алкасер вкара почетния гол за гостите, слагайки край на голова суша от 314 минути, като това беше неговото първо попадение за 2019 година.

Изключително драматично беше във Франкфурт, където Айнтрахт губеше с 1:2 от Хофенхайм до 89-ата минута, но сътвори късен пълен обрат след гол и асистенция на Себастиан Алер. Победният гол на Пасиенсия падна дълбоко в добавеното време - в 96-ата минута.

Голям позор изживя вицешампионът Шалке, загубил тежко насред стадион "Фелтинс Арена" с 0:4 от считания за сигурен изпадащ допреди два месеца Фортуна Дюселдорф. В Берлин пък Никлас Щарк първо си вкара автогол, а после заби победното попадение за Херта срещу Майнц.

Големи бяха очакванията за дербито между Борусия Мьонхенгладбах и Байерн Мюнхен, на такова не се състоя. Причината е, че шампионите изнесоха истинска футболна лекция на "жребчетата" и ги пребиха брутално с 5:1.

Куп пропуски направи Роберт Левандовски, но пък полякът се отличи с два гола и се изравни с Клаудио Писаро в класацията на най-успешните чуждестранни реализатори. Централният нападател на мюнхенци се изравни и с Лука Йович на върха в листата на най-добрите стрелци този сезон.

Серж Гнабри вкара гол №4000 за Байерн в Бундеслигата, като постижението на баварците е уникално. Повод за гордост имаше и Хави Мартинес, който вкара във втори пореден кръг след 13-месечна суша по-рано. Испанецът неизменно открива резултата с последните си четири попадения във всички турнири.

Айнтрахт Франкфурт - Хофенхайм 3:2
1:0 Костич - 20'  1:1 Жоелинтон - 43'  1:2 Белфодил - 60'  2:2 Алер - 89'  3:2 Пасиенсия - 96'

Шалке - Фортуна Дюселдорф 0:4
0:1 Лукебакио - 35', д.  0:2 Ковнацки - 62'  0:3 Раман - 68'  0:4 Ковнацки - 84'

Херта - Майнц 2:1
0:1 Щарк - 46', а.г.  1:1 Груич - 50'  2:1 Щарк - 60'

Борусия Мьонхенгладбах - Байерн Мюнхен 1:5
0:1 Мартинес - 2'  0:2 Мюлер - 11'  1:2 Щиндъл - 37'  1:3 Левандовски - 47'  1:4 Гнабри - 75'  1:5 Левандовски - 91', д.

Щутгарт - Хановер 5:1
1:0 Гомес - 4'  2:0 Кабак - 16'  3:0 Кабак - 45'  3:1 Жонатас - 68'  4:1 Цубер - 78'  5:1 Цубер - 81'

Волфсбург - Вердер Бремен  1:1
1:0 Брукс - 54'  1:1 Крузе - 74'