Кръгът се оказа изключително зрелищен и драматичен, защото още в петък Хофенхайм разби неудобния си съперник Байер Леверкузен с 4:1.

В събота лидерът Байерн Мюнхен падна от върха, след като записа второ равенство 1:1 с Фрайбург. Лукас Хьолер стана първият футболист в клубната история на Фрайбург, който вкарва на баварците и в двата мача в рамките на един и същ сезон.

Шампионите бяха надиграни през първата част, в която Фрайбург записа рекордните този сезон за съперник на мюнхенци 9 удара в рамките на първите 45 минути. След паузата Байерн взе инициативата, но в последните минути Левандовски направи два големи пропуска, а Леон Горецка нацели гредата.

По същото време имаше див екстаз в Дортмунд, където Борусия победи Волфсбург с 2:0 в самия край. В герой се превърна Пако Алкасер, който вкара головете в добавеното време.

По този начин испанецът се изстреля на второ място в листата на най-добрите стрелци и изостава само от Левандовски. Джейдън Санчо пък не спира с головите си подавания и вече има на сметката си 13 асистенции.

В Дюселдорф местният Фортуна изненадващо удари борещия се за място в Шампионската лига Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 като още до 16-ата минута имаше класически аванс. Цели три асистенции постигна Бенито Раман, изиграл един от най-силните мачове в кариерата си.

Ето всички резултати от кръга:

Хофенхайм - Байер Леверкузен 4:1
1:0 Белфодил - 10'  1:1 Фоланд - 17'  2:1 Бендер - 51', а.г.  3:1 Белфодил - 61'  4:1 Крамарич - 79'

РБ Лайпциг - Херта 5:0
1:0 Форсберг - 17'  2:0 Поулсен - 27'  3:0 Поулсен - 56'  4:0 Поулсен - 62'  5:0 Хайдара - 64'

Хановер - Шалке 0:1
0:1 Сердар - 39'

Айнтрахт Франкфурт - Щутгарт 3:0
1:0 Костич - 45'  2:0 Костич - 64'  3:0 Йович - 84'