Световният шампион Франция победи с 1:0 като гост Исландия и направи решителна крачка към едно от първите две места в квалификационна група "Н", която ще излъчи двама представители на европейското първенство по футбол.

Единственото попадение в срещата в Рейкявик падна в 66-тата минута, когато Оливие Жиру бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антоан Гризман. Повторенията обаче показаха, че нападателят на Барселона определено симулира в ситуацията, но съдията Джанлука Роки не предприе действия, за да отмени решението си.

Победа с 1:0 записа и лидерър в групата Турция. У дома южните ни съседи се наложиха над Албания, като победата донесе Дженк Тосун в 90-ата минута.

Турският нападател вкара с глава след невероятна грешка на вратаря на албанците Томаш Стракоша, който излезе неразчето да чисти топката, но вместо това се сблъска със свой съотборник.

Историческа първа победа в европейски квалификации постигна тимът на Андора, който спечели с 1:0 у дома срещу Молдова.

Единственият гол в срещата падна в 63-тата минута, когато бранителят Марк Велес бе точен с удар с глава след центриране от корнер. Гостите от Молдова бяха много по-активни и имаха серия от положения пред вратата на съперника си, но нямаха шанс за нещо повече, тъй като от 55-ата минута играха с човек по-малко заради втория жълт карто на Раду Гинсари.

В класирането в групата водят Турция и Франция с по 18 точки от 7 мача. Исландия е на трето място с 12 точки, Албания има 9. На дъното с по 3 точки са Молдова и Андора.

Отборите на Португалия и Украйна са все по-близо до класиране за европейското първенство по футбол, след като записаха нови домакински победи.

В Лисабон "мореплавателите" се наложиха с 3:0 над Люксембург. Бернардо Силва даде аванс на домакините в 16-ата минута с удар на празна вратата.

Играчите на Фернандо Сантош имаха тотално надмощие и правеха пропуск след пропуск пред вратата на Люксембург. Това продължи чак до 65-ата минута, в която Кристиано Роналдо с ювелирно изпълнение прехвърля стража на гостите за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Гонсало Гедеш минута преди края.

С победата Португалия събра 11 точки от 5 мача, като заема второ място и има преднина от четири пред третия Сърбия.

Лидерът в класирането Украйна пък ще се нуждае от само още една точка, за да се класира за континенталния шампионат. У дома украинците се наложиха с 2:0 над Литва и вече имат 16 точки от 6 мача.

Головете за Украйна вкара Руслан Малиновски, който бе прониза вратата на Витаутас Черниаускас в 29-ата и 58-мата минута.

Поражението остави Литва на последното пето място в групата с 1 точки, на 3 зад четвъртия Люксембург.

Резултати от срещите от квалификациите за европейското първенство по футбол през 2020 година: