Кристиано Роналдо най-накрая се разигра на Евро 2016, а изригването му спаси Португалия в инфарктно равенство 3:3 срещу Унгария.

С точката иберийците си осигуриха класиране на осминафиналите, където на 25 юни (събота) ще срещнат силния отбор на Хърватия, ударил снощи шампиона Испания с 2:1! Унгария на три пъти повеждаше в резултата, а първо Нани и после на два пъти Роналдо изравняваха.

Португалия този път имаше доста повече проблеми в защита, а вратарят Патрисио получи голове все от над 20 метра. Капитанът на Унгария Балаш Джуджак блесна две идентични попадeния - далечни удари по диагоnaла, при което топката се отклоняваше от съперник и опъваше мрежата.

Головата фиеста се случи в началото на второто попадение, когато паднаха четири гола. В последния половин час Португалия се напъна да вземе победата, но маджарите устискаха равенството.

Португалия очаквано започна агресивно мача, но действаше твърде еднообразно в организацията на играта. Повечето атака завършваха с центрирания, без особен успех. Очевидно изнервеният Кристиано Роналдо на три пъти се пробва да разпечата унгарската врата от фаул, но два удара минаха далече от вратата, а веднъж стражът на унгарците Кирали улови топката без проблеми.

Унгария играеше освободено и стоеше доста добре на терена. В 19-ата минута маджарите дори изненадващо поведоха в резултата. Золтан Гера отправи мощна тупалка зад дъгата на наказателното поле и заби топката в левия ъгъл на Патрисио. Малко след това Унгария направи голям пропуск. Елек се измъкна сам срещу вратая, но Патрисио изби. При повторенията се видя, че имаше засада при паса към Елек.

Последва натиск на Португалия, който се увенча с успех в 42-ата минута. Брилянтен пас на Роналдо разсече унгарската защитата и намери Нани в наказателното поле, който с моментален удар опъна мрежата на Кирали. Резултатът се запази така до почивката, което се оказа затишие пред буря.

Второто полувреме се превърна в голова фиеста, като само за 17 минути паднаха цели четири гола! В 47-ата минута Унгария отново излезе напред в резултата! Капитанът Балаш Джуджак отбеляза страхотен гол от фаул от 26 метра, след като топката рикошира в стената и излъга Патрисио.

Секунди по-късно унгарецът Ловренчин пропусна отличен шанс, стреляйки отблизо покрай вратата. Португалия не се предаде и изравни в 50-ата минута с брилянтно изпълнение на Кристиано Роналдо! Големият №7 засече остро центриране отдясно на Марио и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Кирали.

Това обаче не бе всичко! В 55-ата минута маджарите стигнаха до трети гол. Отново капитанът Джуджак шутира отдясно по диагонала, топката пак се отклони от съперник и намери далечния ъгъл на Патрисио за 3:2. В 72-ата минута на сцената отново се появи Роналдо, а Португалия изравни за трети път в мача!

Чудесно центриране на резервата Куарешма намери Кристиано в наказателното поле, който с глава простреля Кирали. В последния половин час Португалия опита да спечели мача, но пропуски направиха Роналдо и Куарешма. Точката обаче се оказва достатъчна за иберийците, които ще продължат на осминафиналите. Унгария пък спечели групата си без да загуби нито един мач в груповата фаза.

Унгария - Португалия 3:3