Клубовете от Национална баскетболна лига се разделиха по отношение на решението за продължаване или спиране на шампионата през настоящия сезон 2019/2020 г. Това стана ясно по време на проведеното по-рано днес общо събрание на лигата.
Пет от десетте клуба – Балкан, Рилски спортист, Черно море, Спартак Плевен и Академик Бултекс 99 се обявиха за незабавно прекратяване на шампионата.
Останалите пет – Левски Лукойл, Берое, А1 Академик (София), Черноморец Бургас и Ямбол се обявиха за продължаване, в случай че епидемиологичната обстановка, във връзка с разпространеното на коронавирус COVID-19, позволява това.
Същевременно седем от клубовете са съгласни, при невъзможност шампионата да бъде продължен, годината да се обяви за нулева и да не бъде обявяван шампион.
Крайното решение ще бъде взето от управителния съвет на Българска федерация по баскетбол в първата половина на месец април.
Вероятно шампионатът няма да бъде продължен, ако до 15 май не се разреши тренировъчна дейност по клубовете, а от 1 юни не бъде позволено да се провеждат мачове от първенството в присъствието на публика. /БГНЕС







4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Как Tesla превърна AI в своята най-мощна машина за пари
Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Животът на 4 зодии придобива значим смисъл след 15 май
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас
Малума ще става баща за втори път
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар