Уругвай - Южна Корея, среща от група "H" на Мондиал 2022. Стадион "Едюкейшън Сити", 15.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Уругвай: общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 3 победи и 1 загуба в последните 4 домакинства.

Формата на символичния гост Южна Корея: общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи. От тях 1 победа и 1 загуба в последните 2 гостувания.

В последните 6 директни срещи южноамериканците имат 5 победи, включително в единствения им официален дуел - 2:1 на Мондиал 2010 в ЮАР.

Уругвай - Южна Корея 0:0

Уругвай: 23. Серхио Рочет – 22. Мартин Касерес, 3. Диего Годин (К), 2. Хосе Мария Хименес, 16. Матиас Оливейра – 5. Матиас Весино, 15. Федерико Валверде, 6. Родриго Бентанкур – 8. Факундо Пелистри, 9. Луис Суарес, 11. Дарвин Нунес

Южна Корея: 1. Сьонг-Гю Ким – 3. Джин-Су Ким, 19. Йонг-Хвон Ким, 4. Мин-Джае Ким, 15. Мун-Хван Ким –  5. Ву-Йонг Юнг, 6. Ин-Беом Хванг – 17. Санг-Хо На, 10. Жае-Сун Лий, 7. Хюн-Мин Сон – 16. Уй-Джо Хванг

Следете мача по минути в Gol.bg.

1 минута: Начало на срещата Уругвай - Южна Корея. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

8 минута: Спокойно начало на мача. Действията се развиват основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения пред една от двете врати

14 минута: Изненадвашо южноамериканците са много плахи и припряни. До този момент играчите на Южна Корея диктуват темпото и изцяло владеят инициативата

17 минута: Едва сега идва и първата по-сериозна голова възможност в мача. Федерико Валверде получи топката, обработи я технично, след което последва остър шут, но над вратата на корейците.

22 минута: Страхотен шанс за Уругвай. Дарвин Нунес се освободи от защитата на Южна Корей и за миг остана на чиста позиция, но се засуети да нанесе голов удар

25 минута: Сон се освобождава от защитата на Уругвай и стреля мощно, но право в тялото на играч на южноамериканците

34 минута: Уникален пропуск за Южна Корея. Уй-Джо Хванг бе намерен на точката на дузпата, но прати топката не във вратата, а над горната греда.

39 минута: Далечен и силен удар на Ин-Беом Хванг, но много неточно в аут

43 минута: Диего Годин праща топката с глава в лявата греда на Южна Корея. Малшанс за южноамериканците

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

51 минута: Сон се освобождава от защитата на Уругвай, но Хосе Хименес много хитро го блокира и спаси отбора си от гол

63 минта: Уникален пробив на Дарвин Нунес по лявото крило. Нападателят на Уругвай се подигра със защитата на Южна Корея, но си затвори ъгъла и не успя да нанесе голов удар

64 минута: Звездна смяна в състава на Уругвай. На мястото на Луис Суарес в игра влиза Единсон Кавани

75 минута: Скучни моменти, без каквито и да било голови възможности

80 минута: Много остър удар на Дарвин Нунес, но топката минава в страни от вратата на Южна Корея

90 минута: ГРЕДА за Уругвай. Валверде изстреля страховита тупалка, но прати топката в дясната греда на азиатците

90 минута: Седем минути добавено време

97 минута: Край на мача. Уругвай - Южна Корея 0:0