Германия и Дания завършиха 1:1 в приятелска среща преди Евро 2020. Двубоят се състоя на стадион "Тиволи" в Тирол.

Бундестимът имаше превъзходство през първото полувреме , но не успяваше да отбележи. Томас Мюлер стреля с глава право в ръцете на Каспер Шмайхел от отлична позиция, а след това Лерой Сане би покрай целта. Малко преди почивката Серж Гнабри уцели гредата.

Огромното желание на световния шампион за 2014 година даде резултат три минути след почивката, когато Флориан Нойхаус разпечата "червения динамит". Той беше оставен непокрит в малкото наказателно поле след центриране и вкара отблизо.

Постепенно датчаните заиграха по-добре, сътвориха няколко опасни акции и двайсетина минути преди края на редовното време Юсуф Полусен изравни след страхотен разсичащ пас на Кристиан Ериксен от дълбочина.

За втори път тази вечер гредата помогна на Дания в 77-ата минута, когато Джошуа Кимих стреля отблизо при острото центриране отдясно на Матиас Гинтер. До края момчетата на Йоги Льов не създадоха ново чисто голово положение.

Германия - Дания 1:1

1:0 Флориан Нойхаус - 48'
1:1 Юсуф Поулсен - 71'