"Олимпийският стадион" в Баку, Азербайджан е многофункционално съоръжение с подвижен покрив.

Шест етажната, 65,7-метрова конструкция, намираща се близо до езерото Боюкшор, е открита на 6 март 2015 г. Капацитетът на арената е 69 870 зрители, а построяването струва 710,6 милиона евро.

През 2015 г. стадионът в Баку беше домакин на Европейските игри, а на 29 май 2019 г. прие финала на Лига Европа, който противопостави Челси и Арсенал, спечелен от "сините" с категоричното 4:1.

На "Олимпийският стадион" в Баку са се играли и три срещи от груповата фаза на Шампионска лига: Карабах – Челси (0:4), Караб – Рома (1:2) и Карабах – Атлетико Мадрид (0:0). Рекордната му посещаемост е именно, когато на него гостуват "Вълците" от Рим – 67 200 зрители.

Арената ще приеме общо четири мача от Евро 2020, сред които и един четвъртфинал.

Ето кои мачове от Евро 2020 ще се играят на "Олимпийския стадион" в Баку:

12 юни, група "А": Уелс – Швейцария, 16.00 часа българско време
16 юни, група "А": Турция – Уелс, 19.00 часа българско време
20 юни, група "А": Швейцария – Турция, 19.00 часа българско време
3 юли, четвъртфинал: Победител от мач №40 – Победител от мач №38, 19.00 часа българско време