Обикновено най-интересните мачове от едно световно първенство са тези в елиминациите, но Мондиал 2022 в Катар ще предложи няколко много интригуващи двубоя още в груповата фаза.
Отборите на Световното първенство са разпределени в осем групи по четири отбора, като тази фаза от надпреварата ще се проведе едва за 13 дни. В седем от първите девет дни на първенството ще има по четири мача, които ще започват в 12:00, 15:00, 18:00 и 21:00 часа българско време, а в следващите четири дни мачовете отново ще бъдат по четири, но ще започват по двойки от 17:00 и 21:00 часа.
Безспорно голямото дерби на груповата фаза е Испания - Германия. Световните шампиони от 2010 и 2014 ще премерят сили на 27 ноември от 21:00 часа. Ден по-рано ще има още един сблъсък между два много силни европейски отбора, когато световният шампион Франция се изправи срещу полуфиналиста от Евро 2020 Дания. Този мач ще се играе на 26 ноември от 18:00 часа.
Погледите ще прикове и двубоят между втория и третия от последния Мондиал - Хърватия и Белгия, които ще се срещнат на 1 декември от 17:00. Интересен обещава да бъде латино сблъсъкът Португалия - Уругвай на 28 ноември от 21:00, а дербито в група С ще бъде между Аржентина и Мексико на 26 ноември от 21:00.
В група В ще има британско дерби между Англия и Уелс на 29 ноември от 21:00 часа. Друг мач от тази група със сигурност ще предизвика сериозен интерес, макар и не по съвсем футболни причини. На 29 ноември от 21:00 часа САЩ се изправя срещу Иран - двете страни са прекратили дипломатически взаимоотношения още през 1980 година, а отношенията им се обтегнаха допълнително преди две години, когато американците ликвидираха един най-важните хора в управленската йерархия на Иран - генерал Солеймани. Последният мач между двата тима е на Мондиал 1998 във Франция, когато Иран печели с 2:1.
Няма как, когато става въпрос за световно първенство, да не се отбележи откриващия мач на петкратния световен шампион Бразилия. Неймар и компания, които ще се опитат да качат Селесао на световния връх за първи път от 2002 година насам, започват кампанията си с мач срещу Сърбия на 24 ноември от 22:00.
Със сигурност милиони футболни фенове си мечтаят за един последен двубой между Кристиано Роналдо и Лионел Меси на най-голямата сцена. Жребият обаче раздели Португалия и Аржентина, като те могат да се срещнат най-рано на полуфинал, а ако спечелят своите групи, то пътищата им се събират едва на финал.







58-годишна жена загина при пожар в едноетажна къща във Варна
Китайски хороскоп за 29 юни 2026: Самотата свършва за 4 зодии
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Резултати от UFC Fight Night 280
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:35 | 24 апр 2024 г.
22:40 | 20 ное 2022 г.
13:10 | 17 ное 2022 г.
09:56 | 17 ное 2022 г.
09:13 | 17 ное 2022 г.
Напиши коментар