Япония - Испания, мач от група "Е" на Мондиал 2022. Стадион  "Халифа", 21.00 часа българско време.

Формата на Япония: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи.

Формата на Испания: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи.

Ла Фурия (първо място с 4 точки) спечели в контрола през 2001 година и двата отбора нямат друг дуел до тази вечер. "Самураите" са втори с три точки, но за се класират напред, трябва да постигнат поне реми.

Съставите на двата отбора:

Япония: Гонда, Итакура, Йошида, Танигучи, Ито, Танака, Морита, Нагатомо, Кубо, Камада, Маеда

Испания: Симон, Аспиликуета, Родри, Торес, Балде, Бускетс, Гави, Педри, Уилямс, Олмо, Мората

Следете мача по минути в Gol.bg.

1' Начало на мача

7' Нико Уилямс проби отдясно и центрира по земя в пеналта, но никой не успя да засече топката, след която тя бе изчистена и попадна в Бускетс, който шутира много неточно над вратата

8' Ито пробва удар от малък ъгъл, но встрани от гредата

11' ГОООЛ за Испания! Аспиликуета центрира отдясно и Алваро Мората отблизо с глава бележи 30-ия си гол за националния отбор в своя мач №60

23' Мората стреля, но този път Гонда спаси

42' Олмо влезе в наказателното поле и пробва удар, а Танигучи го блокира в последния момент

45+1' Нико Уилямс навлезе в пеналта отдясно и стреля от малък ъгъл, но Нагатомо се хвърли на шпагат и успя да избие топката в корнер

45+2' Край на първото полувреме

46' Начало на втората част

48' ГОООЛ за Япония! Висока преса на азиатците не позволи на "Ла Фурия Роха" да изнесе топката, която стигна до резервата Доан, който с удар извън наказателното поле реализира след неубедителна намеса на Симон

51' ГОООЛ за Япония! Пълен обрат за тима на Хаджиме Мориясу. След нова бърза атака на "самураите" се стигна до остро центриране. Другата резерва - Митома, успя да запази топката в очертанията на терена, а Ао Танака вкара на празна врата. ВАР разгледа ситуацията и потвърди попадението

60' Испанците са в шок след четвърт час от второто полувреме

70' Отлична възможност за Япония. Контраатака на Япония изведе Асано на стрелкова позиция, но ударът му бе много неточен

83' Такура стреля с глава, а Симон спасява без проблем

89' Асенсио стреля коварно по диагонал, но Гонда спаси. Секунди по-късно вратарят се намеси отлично и при шут на Олмо