Аржентина - Хърватия, полуфинал на Мондиал 2022, стадион "Лусаил Айконик", начало 21.00 часа.

Последните 10 срещи на Аржентина във всички турнири: Общо 8 победи, 1 равенство и 1 загуба.

Последните 10 срещи на Хърватия във всички турнири: Общо 6 победи и 4 равенства.

В последните 3 директни срещи аржентинците имат 1 победа, хърватите имат 2 победи и нямат равен мач.

Срещата можете да проследите НА ЖИВО в Gol.bg
Треньорът на Аржентина Лионел Скалони отново остави на резервната скамейка Анхел ди Мария. Нападателят на Ювентус вече е здрав, но наставника заложи на Леандро Паредес в състава. Хулиан Алварес отново бе предпочетен пред Лаутаро Мартинес в атаката, а Талиафико започна отляво в отбраната вместо наказания Акуня.

Хърватите не направиха промяна в тима, който отстрани Бразилия на осминафинал. В атака започна Крамарич, а Марио Пашалич отново бе на дясното крило.

АРЖЕНТИНА: Е.Мартинес, Молина, Отаменди, Ромеро, Талиафико, Де Пол, Паредес, Е. Фернандес, Мак Алистър, Меси, Алварес

ХЪРВАТИЯ: Ливакович, Юранович, Ловрен, Гвардиол, Соса, Модрич, Брозович, Ковачич, Пашалич, Крамарич, Перишич

1-а минута: Начало на мача. Топката е за Хърватия.

2-а минута: Първа атака на Аржентина. Науел Молина напредна отдясно и успя да настигне топката на аутлинията, но центрирането му беше твърде силно и отиде в тъч.

6-а минута: Спокойно начало. Никой от отборите не тръгва да атакува или да пресира.

13-а минута: Меси падна пред наказаталното поле търсейки фаул, съдията Орсато не се впечатли.

16-а минута: Атака отдясно на Модрич, който подаде към Юранович, центрирането бе отклонено в корнер.

20-а минута: Все още няма точен удар в мача.

25-а минута: Най-накрая точен удар. Шут от дистанция на Eнцо Фернандес, но Доминик Ливакович спаси без проблеми.

31-а минута: Перишич с интересно и технично отиграване. Проби отляво и опита да прехвърли вратаря, но топката мина над гредата.

32-а минута: Дузпа за Аржентина!Хулиан Алварес бе изведен сам срещу вратаря и опита да пусне топката покрай стража. Вратарят го блъсна, а защитници избиха топката преди голлинията. Съдията Орсато отсъди дузпа и показа жълт картон на вратаря, плюс един на Ковачич за протести.

34-а минута: ГООООЛ ЗА АРЖЕНТИНА. В рекордния 25-и мач на световно първенство Лионел Меси заби топката под гредата. Неговия 11-и гол на световни финали извежда Гаучосите напред. Пети гол за Лео на това първенство и той се изравнява с Килиан Мбапе.

35-а минута: Аржентина продължава с тенденцията да вкарва първия гол във всеки мач на това първенство. Хърватия никога не е откривал резултата на Мондиал 2022.

39-а минута: ГОООЛ ЗА АРЖЕНТИНА. 2:0! Хулиан Алварес пое топката пред вратата на Аржентина и пробяга целия терен през центъра, за да реализира от упор във вратата на Ливакович, след поредица от щастливи рикошети, които оставиха топката в краката му на границата на вратарското поле. Мноина може да намерят прилики с "Голът на века" на Марадона във вратата на Англия през 1986.

42-а минута: Аржентина опитва да реши всичко още преди почивката. Удар с глава след корнер на Мак Алистър бе спасен от Ливакович, а топката се търкули покрай страничната греда.

45-а минута: Опит на Хърватия да се събуди. Модрич стреля от дистанция, но в защитник, а после подаде надясно към Юранович, който опита центриране, но то се получи удар в близкия ъгъл и Емилиано Мартинес спаси. При добавката Крамарич вече беше в засада.

45-а минута: Четири минути добавено време.

45+4-а минута: Край на първото полувреме.

И на четвъртфинала Аржентина имаше гола аванс, но ги изпусна.

46-а минута: Начало на второто полувреме. Две промени за Хърватия. Влашич и Оршич заменят Пашалич и Соса..

49-а минута: Леандро Паредес стреля от дистанция. Никакви проблеми за Ливакович, който улови спокойно.

50-а минута: Трета промяна за Хърватия. Героят от мача с Бразилия Петкович се появява вместо Марсело Брозович.

53-а минута: Първи опит на резервата Влашич да стреля, но след рикошет в Талиафико вратаря Мартинес нямаше проблеми.

58-а минута: Прекрасно двойно подаване между Меси и Алварес изведе капитана  на Аржентина отляво, но удара от малък ъгъл в близкия ъгъл, бе спасен от Ливакович.

62-а минута: Първа смяна за Аржентина. Леандро Паредес напуска, на негово място Лисандро Мартинес.

63-а минута: Хубав шанс за Хърватия. Центриране отляво от фаул бе зсечено с глава от Деян Ловрен, но Мартинес боксира топката, а след това защитата на Аржентина успя да изчисти.

68-а минута: Жълт картон за Кристиан Ромеро за наруиение в гръб срещу Петкович.

69-а минута: ГООООЛ ЗА АРЖЕНТИНА. Меси се разходи по десния фланг на атаката, върза на фльонга Гвардиол на аутлинията и поднесе на връхлитащия Хулиан Алварес. Трети гол за Аржентина и край на интригата.

71-а минута: Жълт картон за Отаменди.

73-а минута: Смяна за Хърватия. Марко Ливая влезе в игра на мястото на Андре Крамарич.

74-а минута: Смени за Аржентина. Паласиос и Дибала на местата на Родриго де Пол и Хулиан Алварес.

76-а минута: Удар на Модрич от разстояние, над вратата.

80-а минута: Хърватите продължават да имат трудности да отправят точен удар във вратата на Емилиано Мартинес.

81-а минута: Край на световното за Лука Модрич. Капитанът на Хърватия е сменен от Ловро Майер.

83-а минута: Пропуск на Мак Алистър. Бързо изпълнен фаул поволи центриране към свободния Мак Алистър, който от воле не уцели вратата.

85-а минута: Още един пропуск на Хърватия. Центриане от корнер бе отклонено на близката греда от Перишич, но никой не успя да засече топката и тя излезе в аут.

86-а минута: Още смени за Аржентина. Молина и Мак Алистър напуснаха, влязоха Хуан Фойт и Анхел Кореа.

90-а минута: 5 добавени минути към мача.

90+5-а минута: Край на мача. Аржентина е на финал! Шести полуфинал и шеста победа и класиране за решавщия мач за Гаучосите.