Англия - Франция, 1/4 финал на Мондиал 2022, стадион "Ал Байт", начало 21.00 часа.

Последните 10 срещи на Англия във всички турнири: Общо 3 победи, 4 равенства и 3 загуби.

Последните 10 срещи на Франция във всички турнири: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби.

В последните 6 директни срещи англичаните имат 1 победа, французите имат 4 победи и 1 път са завършили наравно.

Англия – Франция 1:2

Голмайстори: 0:1 Чуамени (17), 1:1 Кейн (54-д), 1:2 Жиру (78)

Англия: 1. Джордан Пикфорд – 3. Люк Шоу, 6. Хари Магуайър, 5. Джон Стоунс (90-Грийлиш), 2. Кайл Уокър – 4. Деклан Райс, 8. Джордан Хендерсън (79-Маунт), 22. Джуд Белингам – 17. Букайо Сака (79-Стърлинг), 9. Хари Кейн (К), 20. Фил Фодън (85-Рашфорд)
Селекционер: Гарет Саутгейт

Франция: 1. Юго Лорис (К) – 22. Тео Ернандес, 18. Дайо Упамекано, 4. Рафаел Варан, 5. Жул Кунде – 8. Орелиен Чуамени, 14. Адриен Рабио – 10. Килиан Мбапе, 7. Антоан Гризман, 11. Усман Дембеле (79-Коман) – 9. Оливие Жиру
Селекционер: Дидие Дешан

Стадион: "Ал Байт"
Съдия: Уилтън Сампайо (Бразилия)
Жълти картони: Магуайър (Англия); Гризман, Дембеле, Ернандес (Франция)

Срещата можете да седите НА ЖИВО в Gol.bg

1' Начало на мача

5' Фаул за Англия на добра позиция. Люк Шоу центрира, но е маркирана засада.

9' Франция пое контрол в последните минути и целият отбор на Англия е в неговата половина.

11' Първи удар в мача! Дембеле центрира на границата на вратарското поле и Жиру засича с глава, но Пикфорд лови.

15' Пробив на Рабио, но вместо да стреля фронтално срещу вратата, подава на Мбапе. Той центрира на далечната греда, където Дембеле не успява да стигне до топката.

17' ГООООООЛ! Франция повежда! Страхотна атака за "Петлите", минала през Мбапе, Дембеле и Гризман. Последният подава към Орелиан Чуамени, който нанася фамозен удар от дистанция и топката попада в долния ляв ъгъл зад изненадания Пикфорд - 1:0!

19' Сака печели фаул за Англия точно пред наказателното поле. Отличен шанс за Англия да изравни.

21' УДАР НА ЛЮК ШОУ ОТ ФАУЛА, НО ЛОРИС ЛОВИ!

22' ПРОПУСК ЗА АНГЛИЯ! Хари Кейн с великолепно движение с тяло се освобождава и стреля, но от малък ъгъл. Лорис скъсява дистанцията и избива, след което защитата на Франция чисти.

25' ИМА ЛИ ДУЗПА? Кейн пада в наказателното поле, но съдията остава безмълвен. ВАР със сигурност ще прегледа ситуацията.

26' ДА, ВАР СЕ НАМЕСВА! Чакаме решението.

27' ДУЗПА НЯМА, играта продължава.

29' НОВ ПРОПУСК ЗА АНГЛИЯ! Кейн отправя истински снаряд, но Лорис избива в корнер. След него се получава разбъркване във вратарското поле, но френската защита успява да изчисти.

38' Удар на Мбапе от наказателното поле минава високо над вратата.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' НОВ ШАНС ЗА АНГЛИЯ! Бомбено изпълнение на Белингам отива точно под горната греда, но Лорис избива в корнер.

48' След корнера Лорис увисва, но Магуайър не успява да се възползва и в крайна сметка вратарят лови топката.

52' ДУЗПА ЗА АНГЛИЯ! Чуамени спъва Сака в наказателното поле и съдията без да се замисля посочва бялата точка!

53' Зад топката застава Хари Кейн.

54' ГООООООЛ! Кейн стреля силно и по въздух до лявата греда и матира Лорис за 1:1! По този начин Кейн се изравнява на върха на голмайсторската листа за Англия с Уейн Руни с по 54 гола.

55' ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ! "Петлите" бързо могат да възстановят аванса си, но мощният удар на Рабио е отразен от Пикфорд.

56' Страхотен пробив ма Мбапе от центъра, но Жиру и Дембеле не успяват да засекат подаването му точно пред вратата.

70' ГРЕДА! Хари Магуайър засича с глава и топката отбива от външната страна на левия страничен стълб.

77' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ! Подаване в наказателното поле намира непокрит Жиру, който стреля в средата на вратата, но Пикфорд спасява!

78' ГОООООООЛ! Франция отново повежда! Гризман центрира от фланга на близката греда, където Жиру надиграва Магуайър и с глава матира Пикфорд за 2:1!

81' Англия иска дузпа за фаул на Ернандес срещу Маунт, но съдията показва, че такава няма.

81' Чакайте, ВАР отново се намесва!

82' ТОВА Е ВТОРА ДУЗПА ЗА АНГЛИЯ!

84' Зад топката отново е Кейн.

84' ПРОПУСК! Кейн стреля високо над вратата! Англия не може да повярва!

90' Осем минути добавено време.

90+10' Удар на Рашфорд от фаул минава на сантиметри от целта.