Защитникът на английския национален отбор Хари Магуайър разкритикува съдийството на бразилския рефер Уилтон Сампайо на четвъртфиналния мач от Мондиал 2022 срещу Франция.

Англичаните загубиха с 1:2 и отпаднаха от турнира. Реферът отсъди две дузпи за отбора на Гарет Саутгейт, но капитанът Хари Кейн реализира само първата.

"Съдията взимаше грешни решения през целия мач. Играчите получават критики непрекъснато и би било хубаво да видим дали съдията ще излезе и ще каже как оценява представянето си. През първото полувреме имаше много отсъждания в полза на Франция, реферът не забеляза пет-шест техни фаула. Кейн беше фаулиран. Да, беше извън наказателното поле, но беше чист фаул.

Реферът не свири веднага дузпа през второто полувреме. Букайо беше откровено фаулиран. Това е важен мач и всяко решение на съдията може да бъде решаващо, така че очаквате той да направи нещата правилно. За съжаление съдията не беше добър в този мач", каза Магуайър, цитиран от beIN Sports.