Домакинът на Евро 2024 Германия победи Перу с 2:0 в приятелска футболна среща, която се игра в Майнц.

Бундестимът имаше тотално превъзходство през първото полувреме (67% владеене на топката), в което отправи общо 13 удара, от които пет точни. Южноамериканците нямаха нито един опит за обстрелване вратата на противника и това не се промени до края на срещата.

Над всички беше голмайсторът на Вердер Бремен Никлас Фюлкруг, който откри резултата в 12-ата минута след асистенция на Кай Хаверц, а двайсетина минути след това удвои след пас на Мариус Волф.

На почивката селекционерът на Маншафта Ханзи Флик направи ударна тройна смяна с включването в игра на Серж Гнабри, Леон Горецка и Марио Гьотце, но инките удържаха почетната си загуба и не допускаха ново попадение.

В средата на втората част един от най-добрите на терена Хаверц дори си позволи лукса да изпорти дузпа, уцелвайки гредата. Интересното е, че малко преди това в гредата шутира и Гнабри.

На 28 март (вторник) германците приемат Белгия в Кьолн в поредната си приятелска среща по пътя към домашния шампионат на Стария континент догодина.