Президентът на испанския футболен гранд Реал (Мадрид) е предложил създаването на европейска Суперлига, съобщава "Ню Йорк Таймс".
Идеята на Перес е в надпреварата да участват най-богатите клубове от петте водещи първенства на Стария континент - Англия, Испания, Франция, Германия и Италия.
Суперлигата ще бъде разделена на две дивизии от по 20 отбора и ще се играе на разменено гостуване в рамките на целия сезон, а участващите клубове няма да играят в националните си първенства или в евротурнирите.
След края на всеки сезон ще има промоция в елитната дивизия за най-добрите от второто ниво, но не и изпадащи от втория ешалон.
Перес смята, че участието в новата Суперлига ще повиши почти два пъти приходите на отборите за година.
Той вече е обсъдил идеята си с някои от ръководителите на то-клубовете от Европа, както и с президента на ФИФА Джани Инфантино.
Очаква се, обаче, това предложение да срещне сериозна съпротива от националните федерации, тъй като нивото на клубните шампионати ще спадне драстично.
Сериозен отпор със сигурност ще има и от УЕФА, тъй като неучастието на водещите клубове ще намали драстично интереса към Шампионската лига, който генерира сериозни приходи за Евроцентралата








Девет задържани след масов скандал и побой в Перник
Детски градини в София: Строят нови, разширяват или ремонтират стари
Мъж е арестуван след сигнал за сексуално насилие над 9-годишната му дъщеря в Благоевград
Възстановяват пистата на летището в Стара Загора, ще развиват и индустриалната зона
Държавата абдикира от здравеопазването, лекари заминават през Терминал 2
Гюров за напускането на Кандев: Цената на поста не бива да е послушание
Сръбският патриарх нарече част от вярващите, които отиват при него, дебили ВИДЕО
Папа Лъв XIV: Оръжията никога не могат да доведат до истински и траен мир
10 от най-великите шедьоври на Maserati
В Индия пускат мотоциклети на алкохол
iPhone колата вече е реалност, но не от Apple
GM създаде умни въздушни възглавници
Атанас Божилов е готов за следващото предизвикателство
Отличен уикенд за българските таекуондисти на Grand Prix Roma и President’s Cup Europe 2026
Антъни Джошуа: Агит Кабайел има потенциал да властва в тежката категория
България завърши с медал участието си на турнира по таекуондо в Нюрнберг
Доц. д-р Владимир Наков: Има стремеж на интегриране на психичното здраве в цялостното здравеопазване
Болести на перикарда при пациенти с онкологично заболяване
ВМА първа в България с иновативна технология за повишаване безопасността на кръвните продукти
Как да се справим със запушения детски нос?
Коментари
Напиши коментар12:55 | 6 дек 2019 г.
12:51 | 6 дек 2019 г.
12:51 | 6 дек 2019 г.
12:50 | 6 дек 2019 г.
12:49 | 6 дек 2019 г.
12:47 | 6 дек 2019 г.
12:47 | 6 дек 2019 г.
12:44 | 6 дек 2019 г.
12:44 | 6 дек 2019 г.
12:43 | 6 дек 2019 г.
Напиши коментар