Донован Мичъл реализира 23 от своите 29 точки през второто полувреме, а Кливланд шокира Бостън и го разби със 118:94, за да изравни резултата в  серията на 1-1 победи. Сега вече Кавалиърс имат домакинско предимство и ще бъдат домакини в следващите два двубоя.

В щата Масачузетц гостите превъзхождаха категорично през второто полувреме, но в целия мач стреляха отлично от игра – почти 55%, вкараха 13 тройки срещу 8 за опонента, а освен това имаха сериозно предимство при борбите – 44-31.

Нищо обаче не предвещаваше подобна развръзка. Кливланд изостана с 5:14 в първите минути, но след това се подобри сериозно, за да поведе с 30:24 след първата част. Келтите вдигнаха темпото във втория период, откъснаха се при 51:43, но все пак паузата дойде при 54:54, въпреки че Донован Мичъл имаше само 6 точки за гостите.

В третата част обаче Кавс започнаха да вкарват отдалеч и набързо нанизаха 4 тройки. Те поведоха със 77:66 след серия от 13:3, а след тройка на Мичъл със сирената дръпнаха с 90:78 преди последния период, в който нищо не се промени.

Кливланд запази предимството си и ке откъсна бързо със 102:83,  а след това разликата бързо мина и 20 точки. Еван Мобли и Карис ЛеВърт подкрепиха сериозно Мичъл, като вкараха по 21 точки, докато за Бостън Джейсън Тейтъм се отчете с 25, но както и в серията с Маями, Келтите загубиха втория сблъсък и сега ще трябва да печелят задължително в залата на съперника.