Един от основните хора в екипа на Димитър Бербатов за президентските избори в БФС - Петър Величков, заяви, че Борислав Михайлов му е казал да не се занимава да търси спонсори. Причината за това е, че бившият вратар е намерил инвестиции за милиарди. Той коментира и Венцеслав Стефанов.
Ето какво каза Величков пред Спортал:
"Мярнах някъде написано нещо, което Венци Стефанов е казал. Да се направи анкета сред футболистите от 90та година до днес дали искат Бербатов. Бербатов през 90те е бил още дете, но не това е най-важното. Не бих препоръчал да се замеряме с анкети. Имаше наскоро някаква анкета, не помня кой сайт я беше пуснал , в която не знам защо и моето име беше замесено. Повече от 2500 души бяха участниците в тази анкета. Ако правилно си спомням там Бербатов беше поставен на първо място, на второ бях аз, а на трето Кирил Домусчиев. Двамата с Бербатов събирахме около 70 % от гласувалите. Михайлов имаше 1 %, а протежето на Венци - Костадинов имаше 2 %. Ако на конгреса пак ще прибират бюлетините на хората и ще им оставят само бюлетината на Михайлов в ръцете да не се окаже , че ще има накрая празни урни", заяви Величков.
"Не бих искал да изваждам неща от кухнята, казах го неколкократно вече, но след като Венци иска да чуе ще кажа, че когато Михайлов гледаше тавана и определяше кой с какво уж щял да се занимава в Новия Изпълком и каза, че аз ще отговарям за спонсорствата в БФС, аз приех това сериозно. Непосредствено след това обаче Михайлов ми каза - Не се занимавай, свиркай си, аз спонсорите съм ги намерил. Как да дадеш помощ, която не ти искат. Не помня освен за Славия, един от най-старите и уважавани клубове в България за какво друго отговаряше Венци Стефанов в Изпълкома", каза Величков.
"Нека е ясно обаче кой издържа на практика БФС - това е УЕФА. Минимални средства се добавят от членски внос, правата над професионалните лиги, глоби на отборите и състезателите и приходи от Националната Футболна база, които и до ден днешен БФС не може и няма да си събере напълно. Пари влизат и от участието на нашите отбори в турнирите на УЕФА, където е ясно, че всички трябва да сме благодарни основно на Кирил Домусчиев и Гриша Ганчев за онова, което постигат отборите им. Опс, да не пропусна и “милиардите” от спонсорски договори, които Боби беше осигурил и заради които аз трябваше да бъда само поредният фигурант в Изпълкома".
“Лесно” се осигуряват спонсори, когато националите ти ги бият под път и над път с по 3-4 гола, когато най-интересното в първенствата ти са скандалите и недоволството на клубовете и когато има съмнение за корупция, когато за да не ходят боси и голи децата ни на футболни тренировки родителите плащаме за всичко. Лесно е, защото такава продукция просто никой не желае да купи. Венци за пореден път те призовавам - Нека спрем с личните нападки, грозно е и само увеличава срама, който би трябвало да изпитваме от съвместната си работа начело на БФС", завърши Величков.
Снимка: Lap.bg







Таксиметровите шофьори в Атина обявиха 48-часова стачка
Университетът по застраховане и финанси присъжда почетното звание "доктор хонорис кауза" на Алесандро Профумо
Григор Димитров напусна топ 40 след най-краткия си тенис сезон
Гуцанов: Пенсиите ще се увеличат по "швейцарското правило"
От север на юг: Зачестяват инцидентите с дронове в Европа
Бъди LIVE с Dnes.bg: Спечели кинокомплект за филма "Хищникът: Опасна зона"
Властите в Белград арестуваха бивш баскетболист в протеста срещу Вучич
BMW M се отказа от легендарна емблема
Нови ограничения за шофьорите в София от 1 декември
Как електрически сгъваемото огледало промени градското шофиране
Най-емблематичните коли на XXI век
Анте Делия след спорното поражение в Лас Вегас: „Искам справедливост – съдията спря боя и обяви победа!“
Стив Гарсия поиска БМФ двубой с Макс Холоуей – или Джош Емет като алтернатива
Чарлс Оливейра: „Сглупих — сам съм виновен за загубата от Топурия“
Българските джудисти загубиха от Румъния, Грузия стана европейски шампион отборно
Менопауза – естествен преход, който може да бъде преодолян с лекота
Три ключови аспекта за повече здраве в студените дни
Стенокардията е израз на стеснение на коронарните съдове на сърцето
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Коментари
Напиши коментар09:19 | 24 апр 2024 г.
13:22 | 5 май 2021 г.
13:19 | 5 май 2021 г.
13:17 | 5 май 2021 г.
18:49 | 2 май 2021 г.
07:04 | 2 май 2021 г.
21:46 | 1 май 2021 г.
20:55 | 1 май 2021 г.
18:12 | 1 май 2021 г.
16:19 | 1 май 2021 г.
Напиши коментар