Берое разби с 3:0 останалия с 10 души отбор на Етър Велико Търново в среща от първия кръг на плейофите в групата на изпадащите. С този успех заралии ще дишат по-спокойно, а „болярите“ със сигурност отпадат във Втора лига вече и официално.

Ключова роля за успеха на домакините под Аязмото изигра най-голямата звезда на отбора Себастиан Вия. Колумбиецът заби 2 гола и се забляваше на терена. Той откри резултата в 31-ата минута, а след това удвои в 39-ата минута. В 90-ата минута на двубоя Хавиер Силго оформи класическата победа.

Гостите играха с човек по-малко от 49-ата минута. Тогава Горка Ларучея получи втори жълт картон за игра с ръка, след като бе на път да бъде преодолян от Себастиан Вия.

Така Берое вече събра актив от 36 точки на 11-ата позиция. Етър е последен със скромните 14 точки и отпадна от елита и  математически.

Двубоят започна динамично като и двата тима имаха възможности да открият резултата. Берое успя да излезе напред в 32-ата минута. Бившият нападател на Бока Хуниорс Себастиан Вия се разписа от сериозна дистанция с удар по земя, който матира стража на гостите Кристиян Секулич.

В 39-ата минута Себастиан Вия удвои преднината на Берое, след като се възползва от грешка на противника.

В началото на второто полувреме Етър остана с човек по-малко на терена. Горка Ларучеа беше изгонен, след като получи втори жълт картон и респективно червен.

Последваха няколко пропуска за домакините на Вини Трибуле, Енцо Еспиноса и Джани Политино.

В 90-ата минута Берое стигна до класически успех, след като резервата Хавиер Силго завърши с удар в мрежата отлична контраатака.

Берое Стара Загора – Етър Велико Търново 3:0

Голмайстори: 1:0, 2:0 Себастиян Вия (31,39), 3:0 Хавиер Силго (90)

Червен картон: Горка Ларучеа (Етър) – (49)