Лудогорец се класира с лекота за финала за Купата на България, след като победи за втори път Хебър, сега с 5:0 в Пазарджик, и с общ резултат 9:0 от двата мача стигна до решаващия мач за трофея.

Там разградчани ще срещнат Ботев (Пловдив) на 15 май на Националния стадион "Васил Левски".

Реваншът в Пазарджик бе до голяма степен протоколен, затова и Георги Дерменджиев, и Любослав Пенев бяха направили доста промени в съставите си.

Лудогорец реализира още в 5-ата минута след удар с глава на Ивайло Чочев и това допълнително изясни ситуацията в съперничеството. Кайо Видал в 22-ата и Клод Гонсалвеш в 44-ата покачиха на 3:0 в полза на Лудогорец, а още до почивката и двата отбора направиха доста пропуски.

След почивката мачът продължи без напрежение и след много пропуснати положения Матиас Тисера все пак успя да се разпише  за 4:0 в 75-ата минута.

А в самия край на мача гол вкара и Сонко Сундберг, с което фиксира крайния резултат в реванша на 5:0 и общо 9:0 за разградчани.

Така Лудогорец продължава защитата на трофея си от миналата година. Финалният сблъсък за Купата на България е насрочен за 15 май на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата.

Лудогорец и Ботев ще се срещнат за трети път на финала в надпреварата. Разградският тим триумфира през 2014 година, когато надделя с 1:0 на стадион „Лазур“ в Бургас, а през 2017 „канарчетата“ ликуваха след успех с 2:1 в София.

Хебър - Лудогорец  0:5

Голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 5, 0:2 Кайо Видал 22, 0:3 Клод Гонсалвеш 44, 0:4 Матиас Тисера 75, 0:5 Сонко Сундберг 90

* Лудогорец се класира за финала с общ резултат 9:0

Хебър: Боян Загорски (72-Мартин Янков), Жоао Сеско, Иван Дишков, Архан Исуф, Георги Каракашев, Николай Николаев (46-Богомил Божуркин), Йохан Н'зи (46-Ангел Бастунов), Стилиян Тисовски, Октай Хамдиев (60-Сашо Лебанов), Олексий Збун (60-Николас Пенев), Марк-Емилио Папазов

Лудогорец: Серджио Падт (60-Дамян Христов), Георги Терзиев, Диниш Алмейда, Ноа Сонко Сундберг, Дени Групер (59-Антон Недялков), Ивайло Чочев, Клод Гонсалвеш, Матиас Тисера (76-Руан Круз), Кайо Видал (60-Рай Насименто), Тодор Неделев (78-Педро Нареси), Спас Делев