Арсенал излъга Челси в Дъблин след изпълнение на дузпи в двубой от приятелски турнир International Champions Cup. Редовното време завърши 1:1 и се премина директно към изпълнение на наказателните удари.

Мачът на стадион "Авива" започна отлично за Челси, след още в петата минута Антонио Рюдигер откри резултата след асистенция на Сеск Фабрегас.

Арсенал натисна, но момчетата на Маурицио Сари отново взеха инициативата и в 15-ата минута получиха дузпа. Петър Чех обаче спаси удара на Алваро Мората. Малко след това стражът на два пъти отказа тарана.

През второто полувреме Арсенал владееше топката, но не успяваше да застраши вратата на Вили Кабайеро. В третата минута на добавеното време обаче Александър Лаказет изравни с удар отблизо и победителят трябваше да бъде определен след дузпи.

При тях Чех хвана удара на Рубен Лофтъс-Чийк, а решителната дузпа за Арсенал отбеляза Алекс Иуоби . На Челси предстои още един мач от турнира - на 7 август лондончани играят с френския Лион.