Арсенал стигна до трудна победа над Кардиф с 2:1 в двубой от 24-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Емиратс".

Срещата започна с минута мълчание в памет на безследно изчезналия футболист на гостите Емилиано Сала, а първото полувреме не остави достатъчно футболни достойнства, въпреки сериозното притежание на отпката в полза на "артилеристите".

През втората част домакините вдигнаха темпото и успяха да поведат, след като Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от дузпа в 66-ата минута. Александър Лаказет пък удвои преднината на тима си в 83-ата. В добавеното време на мача Натаниъл Мендес-Лейнг ​се разписа за гостите.

Така Арсенал вече е с точки и изравни Челси на четвъртото място в класирането. Кардиф пък продължава да бъде на опашката и се намира на 18-ото място с 19 пункта.

Домакините поеха инициативата още след първия съдийски сигнал, но първата опасност бе за Кардиф в 12-ата минута. Боби Рийд получи хубаво подаване на границата на наказателното поле и стреля. Топката обаче премина на сантиметри встрани от дясната греда.

Арсенал продължи да доминира в притежанието на топката, като съотношението бе 71:29 в полза на "артилеристите". Интересните положения обаче липсваха и до почивката домакините така и не съумяха да създадат друго голово положение.

През втората част лондончани опитаха да вдигнат темпото и в 65-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Бруно Екуеле Манга повали на земята Александър Лаказет и съдията Майкъл Дийн посочи бялата точка. Пиер-Емерик Обамеянг бе безмилостен и се разписа - 1:0.

Това определено раздвижи играта и домакините бяха близо до второ попадение само две минути по-късно. Алекс Иуоби получи прекрасно подаване в наказателното поле и дръпна спусъка. Шутът обаче не беше достатъчно силен и Нийл Етъридж улови с лекота.

В 83-ата минута Александър Лаказет направи резултата 2:0. Нападателят нахлу отляво в наказателното поле и отправи плътен диагонален изстрел, който остави безпомощен вратаря Етъридж.

В добавеното време на мача Натаниъл Мендес-Лейнг се разписа за гостите, след като получи хитро подаване и изстреля неспасяем шут в долния ляв ъгъл.

Арсенал - Кардиф 2:1

Голмайстори: Пиер-Емерик Обамеянг (66'), Александър Лаказет (83'), Натаниъл Мендес-Лейнг (90+4')

Арсенал: Лено, Лихтщайнер (Дженкинсън 60'), Мустафи, Монреал, Колашинац, Елнени (Иуоби 46'), Торейра, Гендузи, Йозил (Рамзи 76'), Обамеянг, Лаказет
Мениджър: Унай Емери

Кардиф: Етъридж, Пелтиер, Манга, Бамба, Бенет, Гунарсон, Артър (Харис 82'), Ролс, Патерсън, Рийд (Мендес-Лейнг 70'), Ниасе (Зохоре 73')
Мениджър: Нийл Уорнък