Барселона успя да победи ПСВ Айндховен с 2:1 в двубой от Група B на Шампионската лига, игран на стадион "Филипс"

Домакините определено имат за какво да съжаляват, след като през първото полувреме уцелиха гредата цели три пъти. Футболистите на треньора Ернесто Валверде се възползваха от усмивката на съдбата и през втората част Лионел Меси и Жерар Пике се разписаха. Все пак Люк де Йонг върна едно попадение в края на срещата.

Така Барса вече има 13 точки на върха, с 6 повече от Тотнъм и Интер, които са с по 7 и ще решават бъдещето си в турнира на богатите при последните мачове от групата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/aF7iJ9RINqc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Домакините започнаха по-добре срещата и първи стигнаха до опасно положение още в 4-ата минута. Гастон Перейро отправи хубав изстрел от пряк свободен удар от границата на пеналтерията. Марк-Андре тер Стеген обаче се хвърли превъзходно и спаси.

В 16-ата минута Перейро напредна опасно и шутира мощно от линията на пеналтерията. Топката мина покрай плонжа Тер Стеген, но се удари в десния страничен стълб на вратата.

Три минути по-късно Филипе Коутиньо достигна до отбитата топка в наказателното поле и я изстреля малко встрани от дясната греда.

В 36-ата минута Артуро Видал стигна първи до отскочила топка в наказателното поле и завъртайки се стреля в горния ляв ъгъл. Росарио обаче спря удара с глава на голлинията вместо вратаря Зоер.

В 43-ата минута Люк де Йонг се извиси над всички и засече с глава центриране от пряк свободен удар. Топката обаче нацели напречната греда. При добавката Думфриес също нацели страничния стълб, когато Тер Стеген вече нямаше какво да направи. Така първото полувреме завърши без голове.

През втората част домакините продължиха с агресивната си игра. в 59-ата минута Розарио достигна до избита топка извън наказателното поле и шутира. Ударът му обаче му беше блокиран от Жерард Пике.

В 61-ата минута каталунците поведоха в резултата. Лионел Меси се втурна на дрибъл от центъра на терена. Нападателят комбинира с Усман Дембеле, елиминира противник и успя да шутира неспасяемо между гъстата защита на ПСВ - 0:1.

В 70-ата минута гостите реализираха втори гол, благодарение на хитро заучено положение. Защитниците очакваха шут от пяк свободен удар, но Меси центрира остро покрай стената и Жерард Пике отклони във вратата - 0:2.

В 83-ата минута холандците върнаха едно попадение. Анхелино демонстрира брилянтната си техника и отигра с добро центриране в наказателното поле. Пике увисна, Люк де Йонг успя да се възползва от това и да го превърне в елегантен гол.

ПСВ - Барселона 1:2

Голмайстори: Лионел Меси (61'), Жерард Пике (70') Люк де Йонг (83')

ПСВ: Зоер, Думфрис, Швааб, Виргевер, Анхелино, Розарио, Хендрикс (Галавис 71'), Перейро (Мален 71'), Лосано, Бергвайн (Ромеро 79'), Де Йонг
Треньор: Марк ван Бомел

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Бускетс, Ракитич, Видал, Дембеле (Д. Суарес 81'), Коутиньо (Малком 70'), Меси
Треньор: Ернесто Валверде