Лука Дончич продължава да блести и тази нощ наниза 34 точки, но Далас отстъпи срещу Ню Орлийнс със 112:114.

Антъни Дейвис поведе Пеликанс с 48 точки, включително и победния кош от средно разстояние 44 секунди преди сирената и по този начин отборът му спря серията си от 5 поредни загуби, но с баланс 16-20 остава далеч от зоната на плейофите.

Словенският младок обаче, бе този, който блесна, след като реализира 7 тройки от 10 опита. Маверикс водеха с 11 точки на почивката, но след като в първите 24 минути реализираха 66 точки, след това вкараха само 46.

След коша на Дейвис те имаха две възможности, но първо Джру Холидей спря пробив на Дончич, а след това Денис Смит пропусна от тройката и така тексасци допуснаха поражение, като са с баланс 16-18.

В същото време в дербито на Лос Анджелис Лу Уилямс реализира 36 точки, а Клипърс надви Лейкърс със 118:107. Серия от 22:0 помогна на победителите да се откъснат решаващо  и да спечелят за 4-и път в 5 мача.

Езерняците се влошиха до 20-16, след като отново играха без ЛеБрон Джеймс, а преди мача стана ясно, че ще бъдат отново още 4-5 седмици и без Ражон Рондо, който претърпя операция заради контузия на безименния пръст на дясната ръка.

Останалите резултати: Вашингтон – Чикаго 92:101, Шарлът – Бруклин 100:87, Индиана – Детройт 125:88, Орландо – Торонто 116:87, Маями – Кливланд 118:94, Минесота – Атланта 120:123 (прод), Денвър – Сан Антонио 102:99, Финикс – Оклахома Сити 102:118.