Байерн Мюнхен срази Айнтрахт Франкфурт с 5:2 в среща от 27-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена".

Шампионите откриха резултата чрез Леон Горецка в 17-ата минута, а малко преди почивката записалият асистенция по-рано в мача Томас Мюлер също порази целта.

Веднага след подновяването на играта Роберт Левандовски направи аванса на своите класически, постигайки гол №27 през сезона в шампионата.

Интригата обаче се завърна много бързо, защото в рамките на три минути Мартин Хинтерегер на два пъти матира Мануел Нойер, а още не беше изминал и час игра.

Везните отново се наклониха към баварците - Алфонсо Дейвис се разписа след невероятен подарък на Желсон Фернандеш, а четвърт час преди края Хинтерегер порази и собствената си врата.

Момчетата на Ханзи Флик събраха 61 точки на върха и запазиха аванса от четири пункта пред Борусия Дортмунд, който по-рано днес победи Волфсбург с 2:0 като гост. Айнтрахт е на 13-а позиция с актив от 28 точки.

Двата отбора не направиха най-впечатляващия старт и първата сравнително безобидна възможност се откри пред домакините. Томас Мюлер центрира с левия крак отдясно към далечната греда, но там Роберт Левандовски беше изпреварен от бранител.

Бяха изминали десетина минути игра, когато отново Мюлер чукна леко към Левандовки и полякът заложи на удар с по-слабия си ляв крак. Той беше много близо до попадението, но кълбото разтресе напречната греда!

Байерн очевидно вдигна оборотите, защото осъществи изключителна многоходова акция малко след това. Джошуа Кимих получи отдясно и центрира много меко към включилия се в атака Бенжамен Павар. Световният шампион, разписал се с глава при успеха над Унион Берлин миналата седмица, нанесе точен удар с глава и този път, но Кевин Трап спаси.

Поредният флангови пробив на Байерн обаче матира отбраната на гостите в 17-ата минута. Най-добрият подавач в шампионата Томас Мюлер напредна отляво и върна точно на точката на дузпата, където Леон Горецка нанесе безпощаден изстрел от движение, разписвайки се за четвърти път през кампанията.

Последва сравнително кратък период, в който Давид Алаба тества рефлекса на Кевин Трап с мощен снаряд от дистанция, а после Левандовски стреля покрай левия страничен стълб с глава.

В 41-ата минута Байерн удвои преднината си, като този път Томас Мюлер записа името си сред реализаторите. Той получи хубаво подаване отляво от Алофнсо Дейвис, измъкна се на ръба на засадата и вкара с левачката.

Не бяха изминали и 50 секунди от началото на второто полувреме, когато Роберт Левандовски заби своя 27-и гол през сезона в Бундеслигата и №41 във всички турнири. Полякът получи чудесно подаване от Кингсли Коман и беше точен с глава.

Смазващото игрово превъзходство очевидно приспа баварците, защото те реагираха детински при изпълнение на корнер в наказателното им поле и оставиха Мартин Хинтерегер първо да си свали топката, а после да матира Мануел Нойер отблизо с левия крак.

"Баварският сън" продължаваше, защото само три минути след това отново Хинтерегер успя да се разпише, този път с глава. Той се извиси над всичко на близката греда при изпълнение на корнер и набързо върна интригата.

Байерн обаче нанесе четвърти удар малко след това, когато Алфонсо Дейвис вкара най-лесния гол в кариерата си. Халф-бекът получи невероятен подарък от спиращия с футбола в края на сезона Желсон Фернандеш, остана сам срещу Трап и не сбърка, вкарвайки втория си гол през сезона.

Хинтерегер записа "хеттрик" преди изтичането на час игра, но този път  вкара топката в своята врата. Той се опита да изчисти с десния крак, но кълбото се отби в левия му крак и се спря в мрежата.

В 83-ата минута Филип Костич можеше да се възнагради за хубавия си пробив, но изстрелът му срещна гредата. Не след дълго Нойер трябваше да се намесва при шута на Туре, а на отсрещната врата Кюзанс би неточно.

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Франкфурт 5:2

1:0 Леон Горецка - 17'
2:0 Томас Мюлер - 41'
3:0 Роберт Левандовски - 46'
3:1 Мартин Хинтерегер - 52'
3:2 Мартин Хинтерегер - 55'
4:2 Алфонсо Дейвис - 61'
5:2 Мартин Хинтерегер - 74', автогол