С гол на Марко Ройс в 121-ата минута от дузпа Борусия Дортмунд се класира за осминафиналите в турнира за купата на Германия, побеждавайки драматично Унион Берлин с 3:2 след продължения на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" откриха резултата пет минути преди паузата, когато Кристиан Пулишич направи успешна добавка отблизо след спасения удар на Шинджи Кагава.

Столичани сензационно изравниха в средата на второто полувреме чрез резервата Полтер, появил се в игра близо сто секунди преди попадението си. Десет минути по-късно Пулишич пусна за Максимилиан Филип, който простреля вратаря на съперника със страховита тупалка.

В 88-ата минута Унион смълча целия стадион с неочакван изравнителен гол, дошъл отново след изпълнение на Полтер. Мачът влезе в продължения и чак в 121-ата минута Дортмунд изкова победата с гол на Марко Ройс от дузпа.

Интересното е, че двата отбора се срещнаха на този етап от турнира на този стадион преди две години, когато Унион отново затрудни максимално своя по-именит противник. Тогава рурци спечелиха след изпълнение на дузпи.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=d91b7bd95a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Началните минути очаквано бяха за домакините, които имаха добри ситуации чрез Волф и Пулишич, но те бяха блокирани. След това удар на Максимилиан Филип с глава беше спасен.

Шинджи Кагава и пак Пулишич отправиха неточни удари за вестфалци и чак към средата на първата част берлинчани погледнаха в предни позиции, но изстрелите на Зул и Хюбнер бяха спасени.

Пет минути преди почивката Борусия Дортмунд откри резултата след хубава акция отляво. Махмуд Дахуд центрира и Шинджи Кагава нанесе удар с глава, който беше спасен от вратаря. Кристиан Пулишич обаче дебнеше и направи успешна добавка отблизо.

Дахуд можеше да удвои след това, но опитът му нямаше нужната точност. От нищото гостите бяха близо до изравняването, но шутът извън наказателното поле на Кени Принс Редондо разтресе напречната греда.

Дахуд и Герейро отправиха високи удари след почивката, като малко след това португалецът се пробва левачката и кълбото профуча опасно покрай десния страничен стълб.

В 63-ата минута Унион Берлин сензационно изравни след хубаво изнасяне на топката. Зул чукна хитро за Себастиан Полтер в наказателното поле и влезлият около сто секунди по-рано като смяна нападател реализира по доста хитър начин.

Радостта на гостуващия отбор продължи точно десет минути, защото Максимилиан Филип простреля Гикиевич с великолепен удар леко по диагонала след много хубав извеждащ пас на Пулишич.

Нов снаряд на Филип този път беше спасен от вратаря, а при една от акциите на Унион трябваше да се намесва и Марвин Хитц.

В 88-ата минута Унион смълча "Сигнал Идуна Парк", повтаряйки упражнението - Зул намери Полтер и последният вкара по безкомпромисен начин с глава в десния ъгъл!

Така се стигна до продължения, в началото на които Унион имаше добрите възможности. Удар на Хедлунд беше спасен, а Зул би неточно. Борусия имаше претенции за дузпа заради игра с ръка, но реферът подмина ситуацията.

В 110-ата минута Топрак нанесе удар с глава при центриране в наказателното поле, но топката се отби в страничната греда. По-късно Ройс стреля директно от фаул и вратарят изби в корнер.

В 118-ата минута се стигна до дузпа за Борусия и червен картон за Фридрих, който направи нарушение в наказателното поле срещу Пулишич. Марко Ройс пое отговорността и не сбърка, вкарвайки в горния десен ъгъл.

Борусия Дортмунд - Унион Берлин 3:2

1:0 Кристиан Пулишич - 40'
1:1 Себастиан Полтер - 63'
2:1 Максимилиан Филип - 73'
2:2 Себастиан Полтер - 88'
3:2 Марко Ройс - 121, дузпа

Червен картон: Фридрих (Унион) - 118'

Борусия Дортмунд: Хитц, Топрак, Загаду, Диало (Герейро - 14'), Хакими, Вайгъл, Дахуд (Витсел - 86'), Кагава (Ройс - 78'), Пулишич, Волф (Санчо - 91'), Филип

Унион Берлин: Гикиевиц, Хюбнер, Фридрих, Тримел, Ленц (Райхел - 107'), Шмидебах, Промел, Зул, Хартел (Хедлунд - 76'), Редондо (Абдулахи - 61'), Андерсон (Полтер - 61')