Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд е бил надигран категорично от Байер Леверкузен при вчерашната си победа с 3:2, показва статистиката.

Вестфалци сложиха край на серия от три поредни шампионатни ремита и отново дръпнаха с три точки пред първенеца Байерн Мюнхен, но играта на отбора не изглежда особено убедителна.

Борусия завърши мача с едва 37% владеене на топката, което им се случва за първи път през кампанията. За сметка на това рурци показаха ефективност и вкараха три от четирите си точни удара към вратата на "аспирините".

В края на мача Леверкузен имаше преднина от 13:10 удара. Интересни бяха показателите при пасовете - гостите завършиха сблъсъка с цели 687, докато момчетата на Люсиен Фавре постигнаха едва 305.

До 25-ата минута на мача вчера ударите бяха 5:1 за Байер, след което до почивката Дортмунд имаше предимство от 6:1 изстрела. "Жълто-черните" останаха без загуба у дома при Фавре - 10 победи и две ремита.

Дан-Аксел Загаду стана 18-ият различен голмайстор за вестфалци този сезон, което е рекорд. Джейдън Санчо пък стана най-младият (18 години и 336 дни) играч в историята на Бундеслигата с девет гола на сметката си. Той измести Лукас Подолски от върха.

Марио Гьотце вкара четвъртия си гол за сезона и вече има повече попадения от предходните две кампании (три). Героят от финала на Мондила 2014 се разписа в трети пореден домакински мач и преди смяната си беше играчът, пробягал най-голяма дистанция (11.8 километра).

Интересното е, че Гьотце и Пако Алкасер излязоха за първи път този сезон заедно като титуляри, като испанецът продължава да е "капо" тази година.