Реал Мадрид загуби от Пари Сен Жермен с 0:3 в първи двубой от Група А на Шампионска лига, игран на стадион "Парк де Пренс".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан не приличаха на себе си и допуснаха гол рано, рано в срещата, след като Анхел Ди Мария (14') успя да се разпише. Аржентинецът успя да накаже бившия си отбор за втори път в 33-ата минута, а изключително красив гол на Гарет Бейл бе отменен, заради игра с ръка на уелсеца.

През втората част парижани продължиха да контролират случващото се на терена, въпреки че в 77-ата минута ново попадение на "белия балет" бе отменено, а ситуацията бе доста спорна. В добавеното време на срещата Тома Мюние (90+1') направи резултата класически.

Всичко това се случи пред погледа на легендата Клод Макелеле, който защитаваше цветовете и на двата отбора в определени периоди от кариерата си и по всяка вероятност е останал доволен от резултата, имайки предвид по какъв начин напусна Мадрид през 2003 година.

Така Реал отиде на последното място в групата, докато ПСЖ я оглави еднолично, след като Галатасарай и Брюж завършиха наравно 0:0 в другия мач тази вечер.

Двубоят започна по прекрасен начин за домакините, които успяха да поведат в резултата още след първата си по-сериозна възможност в 14-ата минута. Парижани организираха атака отляво. Хуан Бернат изведе Анхел Ди Мария в наказателното поле, а аржентинецът стреля силно от малък ъгъл, пращайки топката покрай Тобо Куртоа.

Две минути по-късно Еден Азар бе получи хитро подаване от Карим Бензема. Белгиецът отправи изстрел, но за негов лош късмет, топката се отклони точно покрай дясната греда.

В 32-ата минута футболистите на Реал получиха шанс да изравнят. Гарет Бейл шутира опасно от пряк свободен удар. Топката обаче мина на сантиметри от напречната греда.

Минута по-късно Ди Мария отново се разписа. Аржентинецът овладя по елегентен начин добро подаване от страна на Идриса Гай, вдигна поглед и закова неспасяемо топката в десния ъгъл с удар от ръба на наказателното поле - 2:0.

В 35-ата минута Бейл прати топката във вратата на ПСЖ по възхитителен начин. Голът му обаче бе отменен. Уелсецът отне топката от Бернат и от воле прехвърли Кейлор Навас, но стотни преди шута игра с ръка. Ситуацията бе доста тънка и след консултация с ВАР съдията Антъни Тейлър отмени попадението.

В добавеното време на първата част Хамес Родригес намери Дани Карвахал пред наказателното поле, който подаде към Бейл. Уелсецът стреля силно фронтално срещу вратата, но прати топката в аут.

През вторите 45 минути парижани продължиха да контролират случващото се на терена, докато "белия балет" така и не успяваше да намери път към наказателното поле на домакините.

В 60-ата минута Ди Мария пропусна добра възможност да запише хеттрик срещу бившия си клуб. Аржентинецът се вълзползва от грешка на Тони Кроос и се опита да прехвърли Куртоа от отлична позиция, но неуспешно.

Минута по-късно Ди Мария завърши добър пробив, оставяйки топката на Пабло Сарабия в наказателното поле. Той имаше добра видимост към вратата, но прати кълбото малко встрани от лявата греда.

В 77-ата минута бе отменено ново попадение на Реал. След малък карамбол, топката стигна до Карим Бензема, който опъна мрежата на Кейлор Навас, но голът му не бе зачетен, тъй като французинът е бил в положение на засада. На повторенията обаче се видя, че решението е меко казано спорно.

В добавеното време на срещата Хуан Бернат подаде по ширина в наказателното поле и Томас Мюние получи най-лесната задача на света да чукне топката в опразнената врата.

Пари Сен Жермен - Реал Мадрид 3:0

Голмайстори: Анхел Ди Мария (14', 33'), Тома Мюние (90+1')

ПСЖ: Навас, Мюние, Силва, Кимпембе, Бернат, Гай, Маркиньос (Ерера 70'), Верати, Сабария (Диало 89'), Ди Мария, Икарди (Чупо-Мотинг 60')
Треньор: Томас Тухел

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Варан, Менди, Каземиро, Кроос, Хамес (Йович 70'), Бейл (Винисиус 79'), Азар (Лукас 70'), Бензема
Треньор: Зинедин Зидан