Манчестър Юнайтед и Челси врътнаха реми 1:1 в среща от 36-ия кръг на Висшата лига. Без съмнение това бе дербито на кръга, а домакините поведоха чрез Мата още в 11-ата минута.

"Сините" стигнаха до изравнителен гол, който бе дело на Алонсо две минути преди почивката, а до края на срещата нямаше повече попадения.

След този мач Юнайтед е 6-и в класирането с актив от 65 пункта и все още има шансове за топ 4, но като цяло пропусна отлична възможност да се доближи до заветните четири.

Хубавата новина за Челси е, че си задържа позицията в четворката и има 2 точки аванс пред петия Арсенал.

Срещата приключи с две вероятни тежки контузии - Рюдигер от Челси и Бейи от Манчестър Юнайтед, като се очаква през следващите дни да стане ясно състоянието на двамата.

Срещата започна доста активно за водения от Солскяер тим и домакините натиснаха противника си още от първата минута. В крайна сметка откриването на резултата не закъсня и в 11-ата минута Мата даде аванс на "червените дяволи".

Лукаку изведе чудесно Шоу в наказателното поле, а той от своя страна намери добре испанския си съотборник, който от няколко метра не сгреши.

През следващите минути обаче инициативата се промени в полза на "сините", които се активизираха и нямаше и помен от силния старт на домакините.

Опасните положения обаче започнаха да стават все по-голяма рядкост. Все пак в 43-ата минута Алонсо изравни за "сините". Де Хеа не се намеси добре след удар от дистанция на Рюдигер и изби неразчетено една топка. При добавката Алонсо от близка дистанция обаче не сгреши и я довкара във вратата.

Като цяло второто полувреме не бе особено интересно и чистите положения пред двете врати на практика почти ги нямаше.

Десетина минути след почивката Кепа направи добро спасяване след удар на Бейи. В 65-ата минута Челси получи огромен удар, след като Рюдигер получи тежка контузия и се наложи да бъде принудително заменен от Кристенсен.

Последваха накъсани моменти и в 71-ата минута и Юнайтед извърши принудителна промяна. Бейи се контузи, а ситуацията при него не изглеждаше никак добра.

Минута след това Вилиан бе на косъм да направи обрата в мача пълен, но негов страхоте удар от фаул премина много близо над напречната греда. След края на редовното време реферът даде продължение от 7 минути, а във втората минута от него след удар с глава на Рохо се наложи Педро да чисти топката пред голлинията.

До самия край на мача така и нямаше повече попадения.

Манчестър Юнайтед - Челси 1:1