Левски ще участва в Лига Европа, след като победи с 4:1 Черно море в баража за участие в международния турнир, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Делио Роси доминираха почти през целия мач и стигнаха до триумфа с голове на Габриел Обертан, Сержиу Буш, Васил Панайотов и Иван Горанов, който се разписа от дузпа. Точен за "моряците" бе Мехди Фенуш.

Така задачата на италианския специалист бе изпълнена и навръх 104-ия си рожден ден, Левски ще играе в Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f41cf2f59a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с лек превес за домакините, които обаче не успяваха да стигнат до нещо опасно пред вратата на Благой Макенджиев. В 8-ата минута Паулиньо по традиция притесни защитата на Черно море отдясно и шутира по диагонал. Топката обаче попадна в ръцете на стража на "моряците".

В 24-ата минута Левски откри резултата. Прекрасно извеждащо подаване на Жорди Гомес намери в наказателното поле Габриел Обертан, който без да се замисли, прати топката във вратата - 1:0.

В 31-ата минута Хали Тиам пропусна добра възможност за ново попадение. Сенегалецът се измъкна от персоналния си пазач и отправи изстрел с глава, който обаче не намери вратата.

Осем минути по-късно "сините" отбелязаха ново попадение. Иван Горанов проби опасно отляво и подаде към Сержиу Буш. Румънецът се оказа на правилното място и опъна мрежата на Макенджиев.

Левски продължи да търси гола. В 41-ата минута Васил Панайотов нахлу отдясно и подаде по земя към Паулиньо. Бразилецът обаче отново не успя да засече топката добре. Така първото полувреме завърши без повече попадения.

През втората част домакините намалиха темпото. От това се възползваха "моряците" и върнаха един гол. Аристоте Ндонгала се възползва от грешка на Панайотов. Защитникът на "сините" го догони и изрита топката от неговите крака. Кълбото попадна в непокрития Фенуш, който с прецизен удар по земя прати топката във вратата на Божидар Митрев.

"Моряците" вдигнаха темпото и започнаха да поглеждат по-често към вратата на Левски. В 67-ата минута удар с глава към Митрев, който улови с лекота. В ответната атака Паулиньо би високо над напречната греда.

В 73-ата минута "сините" поведоха с 3:1. Избита топка попадна в краката на Васил Панайотов. Халфът отправи мощен снаряд извън наказателното поле и направи резултата 3:1.

В 82-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Подаване на Горанов намери ръката на защитиник на Черно море. Именно защитиникът се нагърби с отговорността и бе безпощаден от бялата точка - 4:1.

Левски - Черно море 4:1

Голмайстори: Габриел Обертан (24), Сержиу Буш (39), Мехди Фенуш (55), Васил Панайотов (73), Иван Горанов (83 д.)

Левски: Божидар Митрев, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Хали Тиам (Антони Белмонт 90 +2'), Васил Панайотов, Жорди Гомес, Паулиньо (Ивайло Найденов 89'), Габриел Обертан, Сержиу Буш (Станислав Костов 70')

Треньор: Делио Роси

Черно море: Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Уго Кононго, Петър Витанов (Емилиян Янчев 89'), Георги Илиев, Аристот Ндонгала, Марек Кузма (Мартин Минчев 78'), Георги Божилов (Радослав Василев 46'), Меди Фенуш
Треньор: Илиан Илиев