Бразилия победи Камерун с 1:0 в контролна среща, играна на “Стейдиъм МК” в Англия. Тимът на Тите имаше пълно превъзходство в мача, но стигна едва до един гол и то след статично положение.

На два пъти и гредите помагаха на африканците. Ричарлисон реализира в 45-та минута, след като засече центриране на Вилиан от ъглов удар. Другата новина на вечерта бе, че Неймар получи контузия в самото начало на двубоя и бе заменен принудително.

Бразилците започнаха активно срещата и можеха да поведат още в 5-та минута. Алан стреля мощно пред гредата, но вратарят на африканците Андре Онана показа страхотен рефлекс. Малко след това Неймар бе заменен заради контузия. Звездата на ПСЖ пробва фалцов удар, но получи разтежение в областта на слабините и бе заменен от Ричарлисон.

Добрата игра на Бразилия продължи, а в 22-та минута и Роберто Фирмино се отчете с пропуск. Нападателят на Ливърпул бе оставен сам срещу вратаря на Камерун и опита технично да чукне топката покрай него. Онана обаче не остави да бъде преодолян.

Камерунците дочакаха своя шанс в 35-та минута, когато Стефан Бахокен получи добра топка и стреля много опасно, но защитник на бразилците успя да сложи тялото си на пътя на топката и да спаси сигурен гол.

В 45-та минута Онана отново показа котешки рефлекс, след като спаси страхотно насочен удар на Фирмино под гредата. При последвалия ъглов удар вратарят на Камерун нямаше шанс. Вилиан центрира от ъглов удар, а Ричарлисон връхлетя върху топката и с мощен удар с глава вкара в близкия ъгъл за 1:0.

В началото на второто полувреме Камерун можеше да изравни, когато Екамби стреля опасно, но топката мина на сантиметри от гредата. Малко не достигна и минута по-късно на Габриел Жезус да отбележи. Нападателят на Манчестър Сити обаче удари гредата. Последва пропуск на Данило, а в 68-та минута Артур също тресна гредата след удар от границата на наказателното поле.

До края Андре Онана разочарова Алан и Жезус, но в крайна сметка бразилците победиха с 1:0.

Бразилия - Камерун 1:0

1:0 Ричарлисон 45’

Бразилия: Едерсон, Данило, Маркиньос, Пабло, Сандро, Паулиньо (69 - Уолъс), Алан, Артур, Вилиан (68 - Коща), Неймар (8- Ричарлисон), Фирмино (46 - Жезус)

Камерун: Онана, Бонг, Банана, Кана-Бийк, Фюш, Манджек, Джум, Малонг (76 - Фабрис), Чупо-Мотинг (65 - Н’Джие), Екамби (89 - Зуа), Бахокен (68 - Басогог)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0PnsZkx6K6g" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>