Румъния победи Англия с 4:2 и лиши островитяните от шансове за полуфиналите на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години.

На стадиона в Чезена двата отбора предложиха истински трилър на зрителите в заключителната част от мача, като и шестте гола паднаха в последните 15-ина минути.

Георге Пушкаш откри резултата от дузпа в 76-а минута, а три по-късно Демарай Грей изравни. В 85-а минута Янис Хаджи отново даде аванс на Румъния, а след минута Тами Ейбрахам отново възстанови равенството.

Победата за румънците донесе резервата Флоринел Коман, който вкара два гола в самия край на мача.

Поражението е второ за Англия на турнира и тимът загуби шансове за полуфиналите.

Подобна е ситуацията и с отбора на Хърватия, който в другия мач от група С загуби от Франция с 0:1. Муса Дембеле реализира единствения гол в 8-а минута.

След вторите мачове Франция и Румъния делят първото място с по 6 точки, докато Хърватия и Англия са без точков актив. Франция и Румъния ще определят победителя в група С в директен сблъсък в третия кръг, като румънците се нуждаят от равенство, за да завършат на първо място.